Metrika
Reklamı Kapat

KPSS memur alımı olmayacak mı? 2024 memur alımı detayları

KPSS memur alımı olmayacak mı? 2024 memur alımı detayları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kamuda tasarruf paketini açıklaması sonrası merak ediliyor. İşte KPSS memur alımı ile ilgili detaylar...

KPSS memur alımı olmayacak mı? 2024 memur alımı detayları
Haber albümü için resme tıklayın

KPSS'de memur alımı olmayacak mı? sorusu gündeme geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu harcamalarının azaltılmasına yönelik kemer sıkma paketini açıkladı ancak tedbirlerin ne kadar tasarruf hedeflediğini belirtmedi. Önceliğin hayat pahalılığı sorununu ortadan kaldırmak olduğunu belirten Şimşek, alınan tedbirleri sekiz başlıkta özetledi. Bu kapsamda mal ve hizmet alımlarından yapılan kesintiler ile yatırım kredilerinin yanı sıra personel alımında da kısıtlamalar getirilecek. Birden fazla maaş alan memurlara da kısıtlamalar getiriliyor.

2024 KPSS MEMUR ALIMI OLMAYACAK MI?

KPSS memur alımı olmayacak mı? 2024 memur alımı detayları

Bakan Şimşek, kamuda yeni personel istihdamı üç yıl boyunca emekli olanlarla sınırlandırılacağını belirterek kamuda memur alımının olmayacağını belirtti. Önümüzdeki dönemde sadece kamu sektöründe emekli olan personelin yerine işe alım yapılacak.

2002 yılında iktidara geldiğinde devleti küçülttüğünü iddia eden AKP, son 20 yılda memur sayısını yüzde 100'ün üzerinde artırdı. Türkiye'de 32 milyon kişinin istihdam edildiği dikkate alındığında neredeyse her 6 kişiden birinin kamu sektöründe çalıştığı görülüyor.

14 May 2024 - 10:45 - Gündem