Metrika
Reklamı Kapat

Asgari ücrette son dakika gelişimesi! Zam olacak mı ortaya çıktı

Asgari ücrette son dakika haberleri her geçen gün artıyor. Asgari ücrete ilişkin belirsizlikler devam ederken zam iddiaları ile ilgili olarak Standard & Poor's'un raporu ortaya çıktı.

Asgari ücrette son dakika gelişimesi! Zam  olacak mı ortaya çıktı
Haber albümü için resme tıklayın

Kulislere göre hükümet ve muhalefet asgari ücretteki geçici artışı memnuniyetle karşılarken, mali yönetimin tutumunun olumsuz olduğu bildiriliyor. Bu durum asgari ücretin geleceğine ilişkin belirsizliğin devam etmesine yol açmaktadır.

Hükümet ve muhalefet asgari ücretteki ara artışa olumlu bakıyor ancak mali yönetimin tutumu olumsuz. Kulislere göre doğalgaz ve elektrik gibi kamuya ait zamların da ertelenmesi bekleniyor.

Asgari ücrette son dakika gelişimesi! Zam olacak mı ortaya çıktı

ASGARİ ÜCRET ZAMLANACAK MI?

Beklenti, artışların kamuoyuna yansıması durumunda Eylül ayında asgari ücrete ara bir artış olacağı yönünde. Ancak Standard & Poor's'un gündeminde son dönemde Merkez Bankası'nın raporunda da öne çıkan asgari ücret konusu da yer alıyor. Enflasyondaki artışın nedeninin asgari ücrete yılda iki kez yapılan zam olmayacağı değerlendiriliyor. Geçen yıl asgari ücret artışının marjları düşürdüğünü belirten Standard & Poor's, bu yıl ikinci bir asgari ücret artışının olmayacağı senaryoların bulunduğunu söyledi.

15 May 2024 - 10:00 - Ekonomi