Metrika
Reklamı Kapat

Buruş buruş perdelere son! Doğru programa dikkat etmeniz yeterli: Perde nasıl yıkanır?

Perdeler, evlerimizin en önemli aksesuarları arasında yer alır. Yalnızca bir perde ile evin havasını değiştirmek, alanı daha geniş göstermek dahi mümkündür. Peki, perde temizliğinde nelere dikkat edilmelidir? Perdeler hangi programda yıkanmalıdır? İşte detaylar…

Buruş buruş perdelere son! Doğru programa dikkat etmeniz yeterli: Perde nasıl yıkanır?
Haber albümü için resme tıklayın

Yaşam alanlarımız, her birimizi için son derece önemlidir. Günün yorgunluğunu attığımız, misafir ağırladığımız, ailemiz ile hoş vakit geçirdiğimiz bu alanlar, fiziksel bakımdan da gözümüze hitap etmelilerdir.

Ev dekorasyonu, tamamen ev sakinlerinin zevklerine bağlı olarak gelişmektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösteren zevkler, özellikle temel eşyalarda bir hayli büyük öneme sahiptir. Mekanın büyüklüğüne ve genişliğine yanı sıra odada bulunan diğer eşyaların renklerine uyumsuz olarak seçilen ürünler, bir anda her şeyi tepetaklak edebilir. Bu noktada özellikle perde seçimleri son derece önemlidir.

Perdeler, her oda için büyük bir öneme sahiptir. Evin içini farklı gözlerden korumanın yanı sıra alanın havasını da değiştirme özelliğine sahip olan bu aksesuarlar ayrıca temizlikte de hassasiyet gerektirmektelerdir. Peki, perdeler nasıl yıkanmalı? Perde temizliğinde nelere özen gösterilmeli? İşte konuya dair ayrıntılar…

Buruş buruş perdelere son! Doğru programa dikkat etmeniz yeterli: Perde nasıl yıkanır?

PERDELER HANGİ PROGRAMDA YIKANMALI?

Yanlış yıkanmaları durumunda buruşan ve oldukça zor açılan perdeler, birçok kişinin korkulu rüyaları arasında yer alır. Bu neden ile bu tip problemler ile karşılaşmamak adına perdelerin hangi programda ve nasıl yıkanmaları gerektiğini bilmek gerekir.

Düzenli olarak yapılması gereken perde temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru program seçimidir. Bu kapsamda hemen hemen çamaşır makinesinde bulunan hassas programın, perde temizliği için uygun olduğunu söylemek mümkündür. Hassas program bulunmayan makinelerde ise perde temizliği için elde yıkama, sentetik yıkama gibi programlar seçilebilir.

Buruş buruş perdelere son! Doğru programa dikkat etmeniz yeterli: Perde nasıl yıkanır?

PERDELER KAÇ DERECEDE YIKANMALI?

Perde temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da seçilen programda derece ayarının yapılmasıdır. Aksi takdirde büyük bir heves ile beklediğimiz perdeler buruş buruş bir şekilde makineden çıkabilirler.

Perde temizliği için ideal sıcaklık 30 derecedir. Devir ise 400’e ayarlanmalıdır. Böylelikle hem perdeleriniz renklerini koruyacak hem de zorlu ütü sürecine girmenize sebep olmayacaklardır.

30 Nis 2024 - 11:04 - Yaşam