Bu kafayla giderlerse!

Zeki  Ceyhan
Zeki Ceyhan

Bu kafayla giderlerse iktidar partisinin kaybettiği seçmenleri yeniden kazanmasının mümkün olmayacağı açık!
Seçmen hayat pahalılığından yakınıyor! İktidar partisi sözcüleri ise “boş ver sen onu yaptığımız eserlere bak” havasını estiriyorlar.
Seçmen marketlerde fiyatların her gün değişmesinden yakınıyor!
İktidar partisi sözcüleri “en büyük barajı yapmakla” övünüyorlar.

Seçmen ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünürken iktidar partisi sözcüleri “en büyük havaalanını biz yaptık” diyorlar. Seçmen dolardaki hareketlilikten bizar düşmüşken iktidar partisinin sözcüleri en uzun köprüyü kendilerinin yaptığını dile getiriyorlar. Yani seçmenlerin gündemi ile iktidar partisi sözcülerinin gündemi çok farklı!
Seçmen yokluktan söz ederken iktidar partisi sözcüleri aşırı varlıklarıyla övünüyorlar! Bu gündem farklılığı da seçmen ile iktidarın arasının daha da açılmasına vesile oluyor.
Ve seçmen kendi derdi ile dertlenmeyip yaptıkları işlerin büyüklüğü ile övünen insanlarla arasına mesafe koyuyor. Seçmen derdi ile dertlenecek yeni isimlerin, yeni partilerin arayışı içine giriyor.
İşte sırf bu yüzden “bu kafayla giderlerse kaybettikleri seçmenleri yeniden kazanmaları çok zor” diyoruz. Evet, iktidar sözcülerinde özellikle dikkat çeken bir büyüklük hastalığı var. Ne yaparlarsa en büyüğünü yaptıkları zaman seçmenin gönlünü fethedeceklerini sanıyorlar ama seçmen bundan hiç hoşnut olmuyor.

Zira en büyük barajın, en büyük havaalanının, en uzun köprünün seçmene bir getirisi olmuyor.
Seçmenlerin yakınmaları karşısında iktidar sözcülerinin tercih ettikleri söylem adeta seçmenle alay eder gibi bir şey oluyor.
Evine ekmek götürmekte zorlanan insana “artık ülkemiz çok zenginleşti, giydiğimiz elbise, harcadığımız su eskisi gibi değil” demek hiçbir mana ifade etmiyor.
Seçmen yaşadığı sıkıntıları anlatmaya çalışırken iktidar sözcülerinin bambaşka tellerden çalmaları aralarındaki mesafeyi daha da açmaktan başka bir işe yaramıyor.
İktidar sözcülerinin bir an evvel akıllarını başlarına alıp söylem değişikliğine gitmemeleri halinde yani bu kafa ile yola devam etmeleri halinde kaybettikleri seçmeni yeniden kazanmaları çok zor!

- Yenidevir Gazetesi, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.yenidevir.com.tr/makale/9092728/zeki-ceyhan/bu-kafayla-giderlerse