İstiyorlar ki!

Zeki  Ceyhan
Zeki Ceyhan

AKP’li dostlarımız istiyorlar ki kendileri tarafından yapılan yanlışlıkları hiç gündeme getirmeyelim! İlla bir yanlışlıktan söz edeceksek ana muhalefet partisi CHP’yi dilimize dolayalım. Tamam da biz yıllardır CHP’nin yaptığı yanlışlıkları da anlattık durduk!

Şimdi iktidarda olan AKP ve bizim de üzerinde durduğumuz iktidar tarafından yapılan yanlışlıklar! Mevcut iktidarın yanlışlıkları orta yerde durup dururken yarım asır öncesinin yanlışlıklarını hâlâ gündemde tutmaya çalışmak biraz komik olmaz mı? AKP’li dostlarımızın yazılarımıza verdikleri tepkiden şöyle bir sonuç çıkarıyoruz.

Diyorlar ki: Bizim yanlışlıklarımızı görme illa bir yanlışlık üzerine yazı yazacaksan CHP’nin geçmişteki yanlışlıklarını hatırlat! Bu da bir yöntem olabilir! Elbette kimi AKP’li dostlarımız gibi İktidarın yapmış olduğu yanlışlıkları görmezden gelip geçmiş yılların yanlışlıkları üzerinde durulabilir! Ama bu adil bir davranış olur mu?

Önce şu soruya cevap aramak gerekir diye düşünüyoruz. Dostların hatalarını görmezden gelmek, onları hiç uyarmamak ne kadar doğrudur? Böylesi bir sessizlik onların hayrına mıdır? Atalarımız dost acı söyler derken acaba ne demek istemişlerdir? Bize sitem eden AKP’li dostlarımızdan beklerdik ki bizleri uyarmaya çalışacaklarına iktidar partisi yönetimini uyarsınlar. Gittiğiniz yol hayra alamet değil diyerek ikaz etsinler. Ama böyle yapmıyorlar. İktidar partisi yönetimini uyarma yerine bizlere sitem etmeyi tercih ediyorlar. Canları sağ olsun. Bir süre sonra kendilerinin de yapılan yanlışlıklardan gına getirip isyan bayrağını açacaklarından eminiz. Zira bugüne kadar dişlerini sıkıp sabredenler bir de bakıyoruz ki “yeter artık” diye bayrak açmışlar. Bugün sitem edenler yarın bize muhakkak hak vereceklerdir.

- Yenidevir Gazetesi, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.yenidevir.com.tr/makale/7978456/zeki-ceyhan/istiyorlar-ki