Bennett hükümetini korku sardı!

İsrail güvenlik kaynakları yakın zamanda Gazze Şeridi’nde çatışmaların yeniden başlayacağını bildirmesi üzerine yeni başbakan Naftali Bennett, Netanyahu’nun durumuna düşmemek için orduya ‘hazır olun’ emrini verdi.

İsrail’de yeni hükümeti Filistin Direnişi korkusu sardı. İsrail ordusu geçtiğimiz ay Filistin’e yönelik işgal girişimine başlamış ancak Filistin Direnişi’ne takılmış ve geri çekilmişti. Bu durum ise Tel Aviv’de İsrail eski başbakanı Benyamin Netanyahu’yu koltuğundan etmişti.

BENNETT, ORDUYA EMİR VERDİ
Yeni hükümetin başbakanı Naftali Bennett ise bu duruma düşmemek için tedbirlerini artırdı. Hamas’ın son günlerde Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara ilişkin ‘karşılık verilmesi’ yönündeki açıklamaları sonrası Bennett hükümeti, İsrail ordusuna ‘hazır olun’ emrini verdi.

İSRAİL GENELKURMAY’I HAZIRLIKLARINI ARTIRDI
Kaynaklar, İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik bombardımanlara devam etmesinin yeni bir çatışmanın başlamasına neden olacağını belirtti. İsrail Genelkurmay Başkanlığı’nın bu durumun farkında olduğunu ifade eden kaynaklar, Bennett hükümetinin verdiği emir sonrası Gazze Şeridi’nden haftalarca sürecek bir çatışma için hazırlıkların artırıldığını kaydetti.

DEMİR KUBBE ONARILIYOR
Kaynakların aktarımına göre en önemli hazırlığı hava savunma sisteminde yapılıyor. Çünkü geçtiğimiz ay yaşanan çatışmalarda Filistin Direnişi, Tel Aviv’e yönelik iki binden fazla füze atmış ve bu füzeler büyük oranda Demir Kubbe’yi delerek hedeflerini vurmuştu. Tüm dünyaya ‘asla geçilmez’ propagandası yapılan Demir Kubbe’nin çökmesi ise İsrail’in kağıttan kaplan olduğunu gözler önüne sermişti. Bu durumun tekrarlanmasını istemeyen İsrail, bunun için Demir Kubbe bataryalarını elden geçirmeye başlıyor.

- Yenidevir Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/7323309/bennett-hukumetini-korku-sardi