AGD, 47’nci dönem çalışmalarına başladı

AGD, MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantılarda, AGD’nin geçmiş dönemde yapmış olduğu faaliyetler şube başkanlarının katılımıyla değerlendiriliyor.

AGD Bölgesel Değerlendirme ve İstişare Toplantıları, 8 bölgede gerçekleştirilecek. İlk bölgesel toplantılar, Şanlıurfa, Bitlis ve Karabük’te gerçekleştirildi. Yapılacak toplantılar ile Anadolu Gençlik Derneği (AGD)  gençliğe ulaşacak yeni çalışmaların istişaresini yapacak.

“AGD’NİN PROJESİ İNSAN, MUHATABI GENÇLERDİR”
Bölgesel Değerlendirme ve İstişare Toplantıları’nda konuşma gerçekleştirilen AGD, MGV Genel Başkanı Salih Turhan, gençlik çalışmalarının önemine vurgu yaparak, “Anadolu Gençlik Derneği, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üstlendiği misyonu geçmişten aldığı güçle, yarınlara daha büyük bir heyecanla taşıma azim ve kararlılığındadır. Anadolu Gençlik Derneği’nin projesi insan, muhatap kitlesi gençliktir. Sevdası tüm insanlığın saadetidir” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZA İLK GÜNKÜ HEYECAN İLE DEVAM EDECEĞİZ”
AGD tarafından organize edilen Yaz Etkinlikleri hakkında bilgi veren Turhan, “AGD’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesini hedefliyoruz. Hayırlı çalışmalara imza attığımız 46’ncı dönemi geride bırakırken 47’nci dönemde, gençliğimiz, milletimiz, mazlum coğrafyalar ve tüm insanlık özverili ve gayretli çalışmalar beklemektedir. Tüm komisyonlarımızla yeni dönemin planlanması ve gençliğin ihyası için çalışmalarımıza ilk günkü heyecanımızla sürdürmeye devam edeceğiz. Kampüslerde, sıralarda, kantin sohbetlerinde, mescit sohbetlerinde, okulda, yaşadıkları ev ve yurtlarda kardeşlerinin ve mazlum coğrafyaların dertleriyle dertlenmektedirler. Gençlerimizin özverili ve gayretli çalışmaları Allah’ın izniyle davamıza güç ve bereket katmaya devam edecektir” diye konuştu.

ABDULGANİ HOCA’YA ZİYARET
Bölgesel Değerlendirme ve İstişare Toplantıları kapsamında bölgede bulunan AGD, MGV Başkanı Salih Turhan, Bitlis’in kanaat önderlerinden Norşin şeyhlerinden Şeyh Abdulgani Mutlu Hoca’yı ziyaret etti. Ziyarete, Bitlis Şube Başkanı Abdürrahim Doğru ve teşkilat mensupları da katılım gösterdi.

- Yenidevir Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/7318595/agd-47nci-donem-calismalarina-basladi