Bu yalancının mumu hiç sönmeyecek mi?

Abdülkadir Özkan
Abdülkadir Özkan

Yalancıdan kastımın ABD ve topyekûn Haçlılar olduğunu belirterek yazıma başlamak istiyorum. Çünkü PKK terör örgütünün Gara’daki katliamının ardından yaşananlar zaten gündemimizden pek çıkmayan ABD’yi yeniden gündemin ilk sırasına oturttu. Katliamın ardından o cenahtan gelen açıklamalar insanımızı adeta çıldırttı. Çünkü, ortada açık bir katliam varken bunun gerçek olup olmadığını sorgulayan açıklamanın yenilir yutulur bir yanı yoktu. Adeta gözümüzün içine baka baka olayın ciddiyetini örtmeye, terör örgütünün cinayetleri konusunda kafalarda şüphe uyandırmaya yönelik açıklamalar geldi. Ardından Türkiye olayı delilleri ile ortaya koyunca çark etseler de inandırıcılıklarını kaybettiler. Bu arada bir de Gara’da PKK katliamının yaşandığı günlerde TIR’lar dolusu silah ve mühimmat taşınması ve bu konvoylara ait fotoğrafların medyaya yansıması işin tuzu biberi oldu. Çünkü ABD-PKK işbirliği bir kez daha tescillenmiş oldu. Aslında ABD-PKK işbirliği yıllar önce tescillenmiş idi ama bunu görmek istemeyenlerin varlığı ister istemez her yeni olayı gündemimize almaya zorluyor.

Bu arada zaman zaman ABD ve yandaşlarının bir takım terör örgütlerinin saldırılarına uğruyor olması gözlerini açması gerekirken nedense terör karşısında net ve kesin bir tavır sergilemiyor/sergileyemiyorlar. Bunun son örneği  Erbil’de havalimanı ve ABD üssüne gerçekleştirilen saldırı sanki dikkatleri PKK üzerinden bir  başka yöne çevirmeye matuftu. Çünkü Gara’da yaşanan olayın hemen ardından Erbil’deki havalimanı ve ABD üssüne bir saldırının gerçekleştirilmiş olmasının başka türlü bir izahı olamaz. Yıllardan beri yarım ağızla PKK’nın terör örgütü olduğunu söyleyenler uygulamada sürekli olarak söz konusu terör örgütü ile işbirliğini sürdürüyorlar. Bunun da ötesinde teröristleri Irak ve Suriye’de kara gücü gibi kullanıyorlar. Son Gara olayının ardından medyaya yansıyan bir haberde yer alan bilgiler dikkat çekiciydi. Bir köşe yazısında, “Gara sadece PKK’lılar için değil ABD’liler için de kritik öneme sahip olduğu, Amerikalıların PKK ile görüşmeler yaparken Gara bölgesini seçtiği” belirtiyordu.

Aslında ABD’li yetkililerin yaptıkları açıklamalarda da terör örgütüne yönelik dostluk belirtisi ifadeler kullanmaları, hatta teröristlerle birlikte fotoğraflar çektirmeleri ve bunları medyaya servis ediyor olmaları da bölgemizdeki her türlü olumsuzluğunun sorumlusu yılanın ABD olduğunu gösteriyordu.

Artık oluşan ortak kanaat terör örgütünün can damarını kesmek için Amerika’nın silah yüklü TIR’larına geçit vermemek, bir başka ifadeyle terör örgütünün arkasındaki ABD elinin kopartılması gerekiyor. Bu konuda sanıyorum toplumda da ortak bir görüş oluşmuş durumda.

Bu noktada yazımı Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin’in yaptığı açıklamadan kısa bir alıntı ile noktalamak istiyorum:

“ABD mühimmatı Erbil’deki üssüne getiriyor. Buradan TIR’larla PKK’nın kontrol ettiği sınır kapısından Suriye’deki YPG’ye ulaştırıyor. PKK/YPG’den Türkiye’ye saldırılar yapıldığını dünya biliyor. İsrail, tehdit nereden geliyorsa vuruyor. Terör TIR’larını vurabiliriz.”

Elbette bu konuda hüküm verecek olanlar bu ülkeyi yönetenler. Ancak, bir takım açıklamalarla ABD’nin terörle ilişiğini kesmek mümkün görünmüyor. Çünkü, onlar bölgeye yerleşmişler. Böyle olunca bölgeye ne hakla gelip yerleştiklerinin hesabının sorulması, bunun için de yalancının mumunun vakit geçirilmeden söndürülmesi gerekiyor.

- Yenidevir Gazetesi, Abdülkadir Özkan tarafından kaleme alındı
https://www.yenidevir.com.tr/makale/6506529/abdulkadir-ozkan/bu-yalancinin-mumu-hic-sonmeyecek-mi