Sözcü'nün satışı resmileşti: İşte yeni sahibi...

Bir dönem hükümetin yargı eliyle üzerinde baskı kurduğu ve sahibi Burak Akbay hakkında yakalama kararı çıkartılan Sözcü gazetesinin resmen satıldığına dair Ticaret Sicil Gazetesi’nde bilgi yer aldı.

Buna göre gazetenin yeni sahibi İsviçre'de kurulan bir şirket olduğu görülüyor.

Ancak söz konusu gelişmeye ilişkin hakkında gazetenin avukatı İsmail Yılmaz’dan cevap geldi.

Medyaradar’a açıklama yapan Av. İsmail Yılmaz, “Sözcü Gazetesi satılmadı. Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’dır. Gerçek dışı bilgi yayarak, Sözcü’ye zarar vermek isteyenlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır” ifadesini kullandı.

Medyakoridoru'nun haberine göre ise Sözcü Gazetesi, Korkusuz Gazetesi, GırGır, Amk (Spor), Sözcü TV ve sozcu.com.tr şirketlerinin sahibi olan Estetik Yayıncılık şirketinin merkezinin ise İsviçre’ye taşındığı belirtildi.

Haberde aktarılana göre Sözcü’nün, yani Estetik Yayıncılık’ın tek sahibi haline gelen Beme Media A.G’nin yönetim kurulu başkanı Boyd Zachery Brannon olurken, Akbay ise yönetim kurulu üyesi oldu.

Şirket, daha önce farklı bir isme sahip iken yeni adı Beme Media olarak belirlendi. Şirketin İsviçre ticaret kurumu kayıtlarındaki adresi de Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer aldı.

- Yenidevir Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/5726146/sozcunun-satisi-resmilesti-iste-yeni-sahibi