Seyid Çolak'ın bol ödüllü filmi Kapan gala yaptı

Galada Kapan filmi ekibi başta olmak üzere sinema dünyasından birçok katılımcı katıldı. Galada İlçe Kaymakamı Metin Kubilay,  Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) yönetim kurulu, Seyid Çolak'ın Millî Gazete'den eski mesai arkadaşları da yer aldı. 


KAPAN FİLMİNİN KONUSU
Sinemaseverlerin beğenisini toplayan Kapan filminin konusu bir adada geçiyor. Filmde 5 balıkçı arkadaşın tekdüze giden hayatları, aralarından birisinin nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla değişime uğrar. Üstelik nereden geldiği bilinmeyen vahşi kurdun adada yavrulayıp, kendine yaşam alanı açmaya çabalaması da arkadaşlar arasında gittikçe yükselen bir gerilime neden olur ve sürükleyici hikaye böyle başlar.

SEYİD ÇOLAK: BURADA BULUNMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Sultanbeyli’nin kendisi için ayrı bir yere sahip olduğunu ifade eden yönetmen Seyid Çolak, “4 yaşımdan itibaren uzun bir süre burada ikamet ettim, liseyi burada okudum. Sultanbeyli, benim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Zaten ilçemizin yansımasını filmde de göreceksiniz. İlgisi ve inceliği için Sultanbeyli Belediyesi’ne ve Başkan Hüseyin Keskin’e çok teşekkür ediyorum. Burada bulunmak benim için çok önemli.” dedi.


KESKİN: GENÇLERİMİZE ÖRNEK OLACAK
Merak uyandıran bir senaryoyu konu alan Kapan’ın galasına katılan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediyesi olarak eğitime, kültüre ve sanata büyük önem verdiklerini belirtti. Film ekibini kutlayan Keskin, “Seyid Çolak kardeşimizi daha önceden tanıyoruz, kendisini misafir ettik. Kapan filmiyle olan yolculuğunun takipçisi olduk. Bu yolculukta kendisi ve arkadaşları güzel bir çalışmaya imza attı. Başarılarının devamını diliyor, filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seyid Çolak, kendisinin de ifade ettiği gibi, 4 yaşından itibaren burada yetişmiş, büyümüş bir kardeşimiz. İnanıyoruz ki Sultanbeyli’deki gençlerimize de örnek olacak.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen gala sonunda Hüseyin Keskin, Seyid Çolak'a plaket takdim etti.

- Yenidevir Gazetesi, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/3436670/seyid-colakin-bol-odullu-filmi-kapan-gala-yapti