Gökçen Göksal: EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli, hakları iade edilmelidir

EYT'lileri sorunlarını her fırsatta dile getiren Millî Gazete Gündem Editörü Gökçen Göksal, TV5'te katıldığı "Buluşma Noktası" programında Meclis'te yeni yasama yılının başlaması ile emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Devletin vatandaşıyla iyi geçinmesini gerektiğini hatırlatan Göksal, "EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli" dedi.

"EYT konusunda bir hak gasbı var ve bu gasb insan değerleriyle bağdaşmıyor. Bu EYT sorununun ivedilikle çözüme kavuşması gerekiyor ve bu iş için adım atılması gerekiyor." açıklamasında bulunan Göksal şöyle konuştu:

"Ama bakıyorsunuz EYT konusunda hep farklı şeyler söyleniyor ve bu iş öteleniyor. EYT'li insanların mağduriyetigiderilmiyor. Mağduriyet giderilirken de kaşıkla verilip kepçeyle alınmamalıdır. Bu konuda kıssas bellidir, 99 yılı öncesi insanların hakları teslim edilmelidir.


EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli, hakları iade edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti buna tenezzül etmemelidir; vatandaşın hakkını vermeli; vatandaşıyla iyi geçinmelidir."

- Yenidevir Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/3179286/gokcen-goksal-eytlilerin-magduriyetleri-giderilmeli-haklari-iade-edilmelidir