İBB'den hortumu kesilen 24 Tv'de kriz yaşanıyor! İşten çıkarmalar başladı..

Hükümete yakınlığı ile bilinen TürkMedya'da önceki gün başlayan işten çıkarmalar sürüyor. İşten çıkarmaların grubun diğer medya şirketlerine de yayılacağı, İBB’den alınan desteğin kesilmesi nedeniyle darboğaza girildiği iddia ediliyor. Medyaradar'ın haberine göre; 24 TV’de önceki akşam saatlerinde başlayan deprem sürüyor. Üstelik sadece birkaç kişiyi etkileyecek bir işten çıkarmanın olmayacağı ve kanalın yüzde 40 küçülmeye gideceği söyleniyor.,

"Analiz-Sentez" programının sunucusu Zeliha Saraç ve “Uyandırma Servisi”programının sunucusu Ersoy Dede’nin görevine son verilmişti. 24 TV güne yine işten çıkarma haberleriyle başlarken gece editörü Muhammet Özcan, gece moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan’ın da işten çıkarıldığı öğrenildi.

Haberde TürkMedya’da işten çıkarmaların süreceği devam edeceği belirtilirken Akşam, Güneş ve Star Gazetelerine de yansıması bekleniyor. 24 TV’nin kapanma kriziyle karşı karşıya olduğu da iddialar arasında.

İBB'DEN HER AY 10 MİLYON LİRA
TürkMedya’da İstanbul seçimlerinin hemen ardından başlayan bu krizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden her ay reklam geliri adı altında alınan 10 milyon liralık bütçenin kesilmesinin ardından başgösterdiği öne sürülüyor.

- Yenidevir Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/2998190/ibbden-hortumu-kesilen-24-tvde-kriz-yasaniyor-isten-cikarmalar-basladi