Süper Kupa maçında sahaya giren Youtuber adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Liverpool ile Chelsea arasında dün Vodafone Park'ta oynanan UEFA Süper Kupa final maçında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ile birlikte stadyuma geldikleri ve Yılmaz'ın videosunu çektikleri belirlenen E.D, Y.Y, F.Y, ve C.Ö polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Yılmaz'ın, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen ilk sorgusunda Süper Kupa Finali'ni izlemek için stadyuma geldiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak kaleye doğru koşmaya başladığını söylediği öğrenildi.


Yılmaz'ın ayrıca, gerçekleştirdiği hareketin önceden planlanmadığını ve beraberindeki arkadaşlarının video ve fotoğraf çektiğinden habersiz olduğunu belirttiği bildirildi.

Abdülselam Yılmaz ve beraberindeki 4 kişi, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen Yılmaz ve 4 arkadaşı adli konrol şartıyla serbest bırakıldı.

YouTube'daki kanalında çektiği videoları yayınlayan Ali Abdülselam Yılmaz'ın, Liverpoolile Chelsea arasında dün Vodafone Park'ta oynanan UEFA Süper Kupa final maçında, ilgi çekmek için sahaya atlaması kamuoyunda tepki çekmişti.

- Yenidevir Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.yenidevir.com.tr/haber/2996614/super-kupa-macinda-sahaya-giren-youtuber-adli-kontrol-sartiyla-serbest-birakildi