Kafaları hâlâ dank etmedi mi?

Zeki  Ceyhan
Zeki Ceyhan

Hatırlarsanız bir süre önce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan yandaşlar arasında önemli bir tartışma konusunu oluşturan “Pelikan oluşumunu” ziyaret etmişti!

Hiç kuşkusuz bu ziyaret kimi yandaşların ikide bir çattığı “Pelikan oluşumu” açısından oldukça önemli bir ziyaret olmuştu.

Bilindiği gibi yandaşlar yekvücut ya da tek vücut denilebilecek bir durumda değiller.

Yandaşlar paramparçalar ve her biri diğerini düşman gibi görüp ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyor.

Adına Pelikan denilen oluşum da diğer yandaşlar tarafından düşman gibi görülüp hedef tahtası haline getirilen bir yapılanma!

Diğerleri “Pelikan oluşumunu” düşman gibi görürken Pelikan ekibi de diğerlerini hain ilan etmede bir hayli başarılı!

Pelikan karşıtları başlarına gelenlerden hep Pelikan oluşumunu mesul tutarak Erdoğan’ı onlardan ayrı bir yere oturtuyor ve Erdoğan’ın duruma müdahale etmesini umuyorlardı.“Erdoğan’ın ziyareti bu beklentiyi de sonlandırmış olmalı” diye düşünüyoruz ama Pelikan karşıtlarından henüz bir açıklama sadır olmuş değil.

Bu yüzden yazımıza “Kafaları hâlâ dank etmedi mi” başlığını attık.

Sanırız bir sürece önce tanığı olduğumuz bu ziyaret Pelikan oluşumunun gücünü nereden aldığını ya da sırtını nereye dayadığını açık seçik ortaya koymuştur.

Oldukça net bu tavra rağmen hâlâ Pelikan oluşumunu hedef tahtasına oturturken Erdoğan’ı ayrı kefeye koyma gayretkeşliği sürerse anlayacağız ki Pelikan karşıtlarının kafaları hâlâ dank etmemiş!

Eğer verilen mesaj doğru anlaşılmışsa Erdoğan yönetimindeki AKP’den kopuşlar hızlanacak demektir.

Pelikan oluşumunu en büyük hasımları olarak gören yandaşların Erdoğan’ın ziyareti ile hasımlarının koruma ve kollama altına alındığını görüp kendilerine yeni bir siyaset alanı aramalarından daha doğal ne olabilir?

Evet, yandaşlar arasındaki en önemli anlaşmazlık konularından biri olan Pelikan oluşumu meselesinde Erdoğan yaptığı ziyaretle kimden yana olduğunu açığa vurmuş oldu! Gerisi Pelikan karşıtlarının idrakine kalıyor.Erdoğan’ın söz konusu ziyareti yeni parti kurmak için kollarını sıvayanların ekmeğine yağ sürmek gibi bir şey oldu.

Kafalar dank etmediyse bu anlamsız kavga sürer gider.

Yok, kafalar dank ettiyse AKP’den kopuşlar hızlanır ve AKP’nin açılımı da “AK Pelikanlar” haline gelir.

MİLLİ GAZETE

- Yenidevir Gazetesi, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.yenidevir.com.tr/makale/2990168/zeki-ceyhan/kafalari-hala-dank-etmedi-mi