Haçlı ittifakından hayır gelmez

Yunanistan ile Ege ve Akdeniz’de ne zaman ortaya bir gerilim çıksa Avrupa Birliği adı altındaki Haçlı ittifakının sorgusuz sualsiz Yunanistan’ın yanında yer aldıkları düşünüldüğünde Türkiye’nin bundan sonra olsun AB sevdasını, bu örgüte üyeliğin vazgeçilmez hedef olarak nitelendirilmesini sorgulaması gerekiyor. Gelinen noktada Yunanistan’ın her fırsatta kabadayılığa soyunmasını, açıktan küstahlık sergilemesini kendilerine olan güvenle izah etmenin doğru olmayacağını sanıyorum söylemeye bile gerek yok. Bu gücü AB adlı Haçlı ittifakından aldıklarını görmek mümkün.

Sadece Yunanistan’ın değil, Doğu Bloku’nun dağılmasının ardından eski bu blokun üyesi ülkelerin hiçbir şart aranmaksızın AB’ye alınmış olmaları, buna karşılık Türkiye’nin 50 yıldır kapıda bekletiliyor olması Haçlı zihniyetinin yüz yıllar sonra AB adı altında hayata geçirilmiş olmasının bir sonucudur. Elbette olay sadece bir Haçlı ittifakından da ibaret değildir. Bir adım ötesi Haçlı-Siyonist ittifakıdır. Çünkü Haçlıların Siyonistlerin Filistin’de Müslümanlara karşı sergilediği sürgün, soygun ve vahşet karşısında ciddi hiçbir tepki göstermiyor olmaları da sözünü ettiğimiz bu Haçlı-Siyonist ittifakının bir göstergesidir.

Öte yandan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Batı Trakya’daki Müslümanlar için Türk demekten kaçınması, haddini bilmez bir üslup sergilemesinin de aslında AB’den aldıkları cesaretten kaynaklandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu arada Kıbrıs Rum Kesimi’nin AB’ye alınmış olması bile Haçlı dayanışmasının boyutlarını gösteriyor. Çünkü Haçlılar için önemli olan ırki beraberlikten çok dini beraberlik. Böyle olmasa kayıtsız şartsız Türkiye’ye karşı Yunanistan ve Kıbrıs Rumlarına destek verilir mi?

Olay sadece Haçlı dayanışmasının Müslümanlara yönelik oluşturduğu birliktelikten ibaret değil. İşin ikinci boyutunu ise Haçlı-Siyonist dayanışması oluşturuyor. Böyle olmasa Filistin’de Müslümanlara yönelik zulüm, işkence ve işgal karşısında AB’nin bir tepki vermesi gerekmez mi? Tepkiden kastımın arada cılız bir ses tonu ile yapılan kınama değil. Kısacası dünyayı yönetme ve sömürme hususunda oluşturulmuş bir Haçlı-Siyonist ittifakı söz konusu. Bu ittifaka karşı nelerin yapılması gerektiğinin artık Müslümanların gündemine gelmesi gerekiyor. Elbette bu konuda herkesin farklı görüşleri olabilir. Ancak sanıyorum bu Haçlı ittifakının içinde yer alarak bunların düşmanlığını gidermek mümkün değildir. O zaman onlar bizi aralarına almamak için böylesine direnirken bizim niçin ille de onların yanında olmamız gerektiği, ulaşılması gereken hedefin AB üyeliği olduğunda ısrar edişimizin izahı gerekmez mi?

Kaldı ki bu Haçlı ittifakının aralarında Müslümanların bulunmasına tahammülleri olmadığını çeşitli AB ülkelerinde yaşanan saldırılar açıkça gösteriyor. Çünkü Müslüman öğrencilerin okullarına başları örtülü girmelerini engellemek için yasa çıkartıyorlar. Bizimle olabilmeniz için bize benzemeniz, bizim gibi inanmanız ve yaşamanız gerekiyor yaklaşımını açıktan ilan ediyorlar.

Bu noktada AB cenahında yaşanan son bir gelişmeyi aktarmak istiyorum. Bir gazetemizde, “Avrupa’da bitmeyen kin. Bosna’yı haritadan silecek” başlığı altında yer alan haberden kısa bir alıntı yapmakla yetineceğim:

“AB dönem başkanlığını üstlenmeye hazırlanan Slovenya Başbakanı Janez Jansa’nın, Bosna-Hersek’in parçalanmasını öngören bir belgeyi AB Konseyi’ne gönderdiği ortaya çıktı. Skandal belgede 5 ülkenin sınırları yeniden çizilirken Bosna-Hersek topraklarının bir kısmı Sırbistan ve Hırvatistan’a veriliyor.”
Sanıyorum sözü daha fazla uzatmaya gerek yok. Önemli olan, bizim bu gerçeklerin ne kadar farkında olduğumuz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yenidevir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yenidevir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.