Cennete VIP kapısından girmek isteyenlere duyuru

Cennete VIP kapısından girmek isteyenlere duyuruHava yollarıyla yolculuk yapanların havaalanına giriş kapıları sınıftır.

Birincisinden bütün bir milletin girmesi, kuyruğa dizilmesi ve alana giriş yapıp sonunda uçağa geçiş için yine kalabalık salonlarda beklemesi ve herkese açık kapılardan uçağa geçiş yaptığı kapıdır.

İkincisi, parası olup fazla milles kazanarak elde edilen kapı vardır ki, burası da parayla satın alınan CIP kapısıdır.

Üçüncüsü ise genelgenin ifadesiyle “devlet rical” statüsüne erebilenlerin geçtiği ve oturma salonunda yenip içilenlerin bedava olduğu salonda bekleyip ayrı kapıdan ayrı lüks vasıta ile uçağa geçilen kapı.

Yetmişin üzerinde kurumun üstün statülü “devlet rical” elemanları VIP kapıdan geçerler.

Bu kapıdan geçenlerin makamları oranında maaşları da yükselir.

Makam ve maaş yükselirken yiyecek ve içecekler ücretsiz hale gelir.

CIP kapısından girdiğinde paranın getirdiği imkânlarla yine ücretsiz ve sınırsız yiyip içme vardır.

Şimdi ben size VIP kapısından parasız, makamsız, rütbesiz, beklemesiz, sıraya girmeden, güler yüzlülerin karşılayacağı bir kapıyı haber vereceğim.

Bu kapıdan geçme fırsatı sekiz milyar insana açıktır.

Makam, rütbe, statü, para, ırk, renk, bölge, dilden olursa olsun eşit haklara sahip olanların kapısı.

Sekiz milyar insan bu hakkı elde ederlerse yine de sıra beklemek yok.

“Sırayı bozmayın” diye azarlayan çatık kaşlı memurlar da yok.

Sekiz milyara açık kapıdan girenlere, güler yüzlü görevliler, selamla karşılarlar, hoş geldin merasimi yaparlar ve sonsuz yıllarda gamın, kederin, stresin, baş ağrısının, diş sızlamasının, karın ağrısının, yorulmanın, yokluğun, usanmanın, korkmanın, tırsmanın, kinin, intikamın… olmadığı her türlü güzelliklerin hayal edilemeyecek kadar güzel olduğu yere koyarlar.

O kapıdan girebilmek için sekiz milyar insan eşit haklara sahiptir.

Şartların yerine getirilmesi gerekir.

Sağlam bir iman. Bu sağlam iman, Allah celle celalühün en son gönderdiği Kur’an ve o Kur’an-ı Kerim’i bize tebliğ eden Sevgili Peygamberimizin açıklamalarına uygun olan imandır.

Bu imana sahip olmada, sekiz milyar insan sorumludur.

Bu imana sahip olanlara “Müslüman” denir ve cennete doğru koşuda eşit haklara sahiptirler.

Herkes Rabbi tarafından verilen güç oranında sorumludurlar.

Topal ile sağlam, bu yarışta sahip oldukları enerji ve dirençlerini kullanmaları oranında değerlendirilir

İki lirası olduğu halde bir lirasını ihtiyacı olana verenin sevabı, yüz lirası olduğu halde on lira vereninkinden fazla mükafat alır.

Oranlar ve niyetin samimiyeti önemlidir.

Sağlam bir iman, halis bir niyet, helal rızk ile oruç tutanların “Reyyan” kapısından gireceğini haber verir Sevgili Peygamberimiz:

“Kim Allah yolunda (sığırdan, koyun veya keçiden, paradan) çifter çifter verirse, o cennetin kapılarından olan “hayır kapısından gir” diye çağrılır. Namaz ehlinden olanlar, namaz kapısından, cihat ehlinden olanlar cihat kapısından, oruç ehlinden olanlar Reyyan kapısından, sadaka ehlinden olanlar sadaka kapısından davet olunurlar.”

Hazreti Ebubekir (Allah ondan razı olsun), “Anam babam sana feda olsun ya Rasülellah, bütün bu kapıların hepsinden girme hakkı elde edecekler için şartlar nelerdir?” dediğinde Allah Rasülü, “Evet, sen onlardan birisin” buyurdu. (Buhari, Sahih, K. Savm, bab 4, Malik, Muvatta, K. Cihad, bab 19)

İşte bu ayda siz cennetin “Reyyan” kapısından girme gayretinde olanlarsınız. Allah kabul etsin.

Ama bütün emir ve yasakları Sünnet’e uygun şekilde ve halis niyetlerle yapanlar için, bütün kapılardan girme hakkı vardır.

Hep ahiret sevabından bahsediyorsunuz, diyenler olabilir.

Doğru, orası bizim Daru’s-Selam/Selamet yurdumuzdur asıl orasıdır, burası geçicidir.

Ama bu hadiste bahsedilen hayır, namaz, cihat, oruç, sadaka/zekât gibi ibadetlerimiz, bu dünyayı da güzelleştiren amellerimizdir.

Helalından yemeyi öğrenen ve yapanların ülkesinde hortumlama, rüşvet, irtikap, zimmet olmaz.

Namaz ve oruç gibi ibadetler kavuşmayı, karışmayı, birlik ve beraberlikte hareket etmeyi, aynı yöne dönmeyi, en büyük olarak yalnız Allah’ı kabul ederek insanları ezen insanların sultasından kurtulmayı, sadaka ve zekâtla aç ve açık insan kalmamayı sağlar.

İslam’ın hakkıyla uygulandığı asırlar, uygulanabilirliğinin kanıtıdır.

Allah, bize cennete layık işler yaparken gönül dünyasını çiçeklendiren ve bu dünyayı da Asr-ı Saadet’e çevirenlerden eylesin.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yenidevir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yenidevir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.