Gâvurdan dost olmaz Müslüman’dan düşman olmaz

1402 tarihinden sonra Osmanlı’nın en sevmediği Müslümanların başında Timur gelir.

Türk Cumhuriyetlerine turist olarak veya ticaret yapmak için gidenler, dikkat ediniz hiçbir zaman Timur’un aleyhinde söz etmeyiniz.

Nasıl bizim yanımızda Fatih Sultan Muhammed/Mehmet bir numara ise onların yanında da Timur bir numaradır.

Ankara Savaşı’nda, bize zarar verdi ama aynı Sultan, İslam dinini Hindistan’ın her tarafına ulaştırdı ve ayrıca İslam alimlerine gösterdiği hürmet ve saygı, hiçbir ülkede benzeri görülemeyecek kadar ileri olmuş.

Şu anda bile Suud ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yöneticileri ile bizim aramızı açmış olsalar bile dünyanın her tarafında İslam’ın tebliği ve ta’limi için bizimle beraber yarış yapmaya devam ediyorlar.

Türkiye’den düşünün olayı.

Birbirine karşı hasmane münasebetler içinde olanların kendi içlerinde yaptıkları hizmetler birbirilerinin ihmal ettiklerini tamamlamaktadır.

Birileri kendi yaptığını öne çıkarıyor, öbürü kendi yaptığını önemsiyor ama, birinin ihmal ettiğini öbürü tamamlıyor.

Biri kitabetiyle, biri hitabetiyle, biri üst seviyeye, öbürü alt seviyeye, biri içe dönük, biri dışa dönük… hizmetlere devam ediyorlar.

Hayatımızdan uzaklaştırılan İslam’ı, camiye, evlere ve gönüllere gömen zihniyete karşı Kitap, sünnet, fıkh ve İslam tarihinden bir arkeolog hassasiyeti ile araştırmaya ve de yaşamaya çalışan insanlarımızın hepsi aslında kendi buldukları parçanın esas, orijinal ve de yaşanması gerektiğini söylerken doğrunun bir parçasını bulmanın ve mutlu olmanın gösterisidir.

Aslında her birimizin hedefi İslam’ın ta kendisidir.

Ve bulup uyguladıklarımız Rabbimizin “İkmal” ettiği dinin parçalarıdır ve hepimizinkinin toplamı, tamamı olacaktır inşallah.

Onun için benim gözümde, benim şahsıma hasmane davranan bir Müslüman, dinimin yok edilmesi için gayret gösterirken bana her türlü dünyalık imkanları sunarak beni benden almaya çalışandan daha dosttur.

NATO, AB, ABD bizim müttefikimiz olduğu söylenir.

Hint asıllı bir imansız  bütün dünyadaki Müslümanların  dinine aşağılık bir dille, iftira ederek saldırmıştı.

Avrupa Birliği ülkeleri, Amerika ve bütün Batılı ülkeler o bir tek imansızı,  bütün İslâm alemine tercih ettiler ve  büyük bir koruma ordusu nezaretinde  konferanslar verdirirler.

Bir Danimarkalı bir saygısız karikatürist, Sevgili Peygamberimizi alaya alan karikatürünü çizdi yine müttefik dediklerimiz ona sahip çıktı ve iki milyar Müslüman’a bir tek kâfiri tercih etti.

Sonra da Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen bütün halkı Müslüman ülkelerden tepki görünce yine gâvurluğunu ortaya atarak karikatüriste sahip çıkacağını açıklayınca başbakanlıktan ayrıldıktan sonra onu değerlendirmek için 2009’da NATO Genel Sekreterliği’ne getirdiler ve maalesef Türkiye de kabul etti.

Bütün üyelerin ittifakıyla seçilmesi ve tek devletin kabul etmemesi halinde seçilemeyeceği bilindiği halde kabul edildi.

Ve bütün halkı Müslüman olan ülkelerin hepsinin başkanı kral da olsa, sultan da olsa, başbakan da olsa o rezilliği lanetlediler.

Bütün Müslümanlar, aralarındaki çekişmeleri bırakıp hepsi birlikte hareket ettiler.

Rabbimiz, Bakara Suresi’nin 120’nci  Ayet’inde  şöyle buyurur:

“Sen onların dinine uymadıkça, ne Yahudiler ne de Hıristiyanlar asla senden hoşnut olmazlar. De ki: ‘Gerçekten doğru yol, Allah'ın yoludur.’ Sana gelen bu ilimden sonra onların arzularına uyarsan, sana Allah'tan ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.” (Bakara Süresi, Ayet 2/120)
Gönlümüzde iman, kulağımızda küpe olarak dursun bu ayet.

 “Kur’an’a iman  ediyorum” diyen herkes baştan  sona bütün ayetlere iman ettiğini söyler ama  o ayetler aile ilişkilerinde  neler söyler, uluslararası ilişkilerde neler söyler bilinmez.

Uluslararası kitapların, kapağına yazılmalıdır bu ayet.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yenidevir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yenidevir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.