Kendimize yazık etmeyelim

Firavunlar döneminde yayınlanan ve uygulanan, “Kadının beyanı esastır” kanunu gereğince, Yusuf aleyhisselam, hapis yatmıştı.

Ayette kaç yıl yattığını yazmıyor ama Yusuf süresinin 42’inci ayetinde geçen Bı’ kelimesi üç ile dokuz arasındaki sayıları ifade eder. Yani Yusuf aleyhisselam, Mısır Azizi’nin hanımının beyanı üzerine en az üç yıl veya en fazla dokuz yıl yattı. Tefsirlerde yedi yıl rakamı daha fazla söylenir.

Yusuf aleyhisselam, hapishane arkadaşlarına hapishanede sohbetler yapmış. Onun içindir ki İslami nedenlerden dolayı hapse girenler, “Medrese-i Yusufiyye” derler hapishaneye.

Yusuf aleyhisselam, günahların en büyüğüyle başlamış dersine:

"Ey hapishane arkadaşlarım, ayrı ayrı Rabler mi daha hayırlı, yoksa hükmü altına alan bir tek Allah mı?

Allah'tan başka tapındıklarınız sizin ve atalarınızın adlandırdığı bir takım isimlerden başka bir şey değildir. Allah, onlar (put) hakkında hiç bir delil indirmemiştir. Hüküm yalnız Allah'ındır. Yalnız O’na kulluk yapmanızı emretti. İşte en doğru din budur. Ancak insanların birçoğu bilmezler” (Yusuf süresi ayet 12/39-40).

Birinci ayeti günümüzde “Avrupa Birliği Parlamentosu’ndaki 600 adamın dediği mi daha bizim için daha hayırlı yoksa bize dakikada otuz nefesi aldıran, saatte 1800, bir günde 43200 nefesi veren, kalbimiz dakikada ortalama 70 defa, bir günde 104 bin, yılda 38 milyon defa bize hayat vermek için kanımızı pompalayıveriyor Allah cellecelalüh mü?

İnsan yapısını su pompalarıyla kıyaslamazsınız. Kalbinizin ağırlığı 280-300 gram arasında, yumruğunuz kadar bir şey. Üç yüz gramlık yumruk kadar kalbiniz, bir yılda üç ton kan pompalıyor.

Yediklerinize ve ağzınıza tadı koyan da O.

Peki, neden biz O’nun dediğini değil de Firavun, Nemrut, Ebu Cehil, Putin, Makron, Biden kanunlarının kulu olmaya mahkûm ediliyoruz.

Namazımızın, orucumuzun, haccımızın afvımümkin ama kâfirliğin afvının olmayacağını haber verir Rabbimiz:

“Muhakkak Allah, kendisine ortak koşulmasını afvetmez. Bunun dışındakileri dilerse afveder. Kim Allah'a ortak koşarsa büyük bir günahla iftira etmiş olur” (Nisa süresi ayet 4/48 ve 116).

Kur’an-ı Kerim’den, manası açık, delaleti kati, manası konusunda ihtilaf olmayan bir tek ayete aykırı bir kanun, sekiz milyar tarafından onaylansa bile geçersizdir.

Avrupa Birliği’nde, “İsa Allah’ın oğlu mudur, değil midir?” diye oylama yapılsa ve oy kullanma hakkına sahip bütün Batılılar, “Evet oğludur” deseler, “Kul, hüvellahüEhad/Deki, O Allah tektir” ayeti karşısında yok hükmündedir. Sonra bu oylamayla muhalif kanunu çıkaranların hepsi bu dünyadan gitti ve gitmeye devam ediyorlar.

Kim sizi getirdi, can verdi, kan verdi, nefes verdi, ciğer verdi ve ölünce yanına gidiyorsanız, O’nun dediğine uyunuz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yenidevir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yenidevir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.