Maske savaşları!

Kimilerinin gözlerinde çok büyüttükleri ve onlar gibi olabilmek için can attıkları Batı âlemi bugünlerde “maske savaşlarına” sahne oluyor.

Koronavirüs ile mücadele edebilme adına Batılı ülkeler öteki Batılı ülkelerin “maskelerine el koyma” yarışına girmiş bulunuyor.

ABD; Almanya ve Fransa’nın sipariş verdiği maskelere iki katı fiyat vererek el koyuyor. Fransa da İtalya’nın maskelerine el koyuyor. İtalya Tunus’a ait etil alkol gemisine el koyuyor. Çekya, İtalya’nın maskelerine el koyuyor. Ve altı milyon maskenin “bir anda kaybolduğu” haberleri medyada yer alıyor. Bunlar medyadan derlediğimiz haberler.

Batı âleminin “gerçek yüzünü” gösteren, yani suratlarındaki “o sahte insancıl maskeyi” düşüren haberler.

Biz; “Batı, işte bu” deyince alınıp, akılları sıra serzenişte bulunan münasebetsizler var!

“Çimento da Batı icadı, betonarme evleri bırakıp kerpiçten yapılma evlere taşınalım” ya da “Batı icadı kombileri atalım sobaya dönelim” diye akılları sıra bizimle dalga geçmeye çalışan “şuursuzlar” eksik değil.

Öyle anlaşılıyor ki akıllarını ve gönüllerini Batı’ya kiraya vermiş bu tipler bizim ne demek istediğimizi anlamaktan acizler.

Biz ne diyoruz, onlar ne anlıyorlar!

İnsan amuda kalksa bile meseleyi böyle tepetaklak anlayamaz!

Ama bu densizler o işi de başarmış (!) durumdalar.

Sanki Batı’nın teknolojisine karşı bir tavır sergilenmiş gibi bizi mahkûm etmeye çalışıyorlar.

Batı’nın kafa yapısına ve gösterdikleri gayri insani insanlık anlayışına karşı bir şeyler söylediğimizi anlamak istemiyorlar.

Bakın şimdi hepsi aynı tehdide maruzlar.

Ve birbirlerine yardımcı olacak yerde birbirlerini yiyorlar.

Birbirlerinin ihtiyacı olan maskelerine el koyarak kendilerini garanti altına almaya çalışıyorlar. “Önce can, sonra canan” diyorlar.

Batı’nın gönüllü köleleri bu inceliği elbette idrak edemez.

Sonra efendileri onlara gönül koyar, hatta gönül koymakla da kalmayıp onları cezalandırır. Bu da onlar için “bitiş” demektir.

“Bitmemek” için şimdi Batı’ya yönelik eleştirilerin karşısına dikilerek savunmaya geçiyorlar. Bu gafiller akılları sıra Batı âlemine yönelik eleştirileri böyle göğüsleyebileceklerini sanıyorlar.              

Allah aşkına Batı âleminin teknolojik gelişmelerinden istifade ediyoruz diye onların bu sakat dünya görüşlerini kabullenmek zorunda mıyız?  

Bir maskeyi paylaşmayı bile akıllarından geçiremeyenleri teşhir ediyoruz kızanlar kendilerini boşa yoruyorlar.

Bilmeliler ki biz yolumuza aynen devam ediyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.