Bir süreliğine unutsalar!

Acaba Kanal İstanbul gibi çılgın bir projeyi bir süreliğine unutsalar nasıl olur?

Herhalde çok güzel olur!

Koronavirüs gibi bir musibet ile uğraşmak zorundayken Kanal İstanbul’dan söz ediliyor olması vatandaş tarafından hoş karşılanmıyor.

Bırakın Kanal İstanbul projesine temelden karşı olanları, ilk günden beri destek veren çevreler bile şu anda bu çılgın projeden söz edilmesinden hoşlanmıyorlar.

“Hele bu badireyi başımızdan bir savuşturalım, gerekirse ondan sonra oturur konuşuruz” havasındalar.

Evet, içinde yaşadığımız günler çılgın projelerden söz etmek yerine akıllı uslu ya da makul ve mantıklı projelerden söz etme günü olsa gerek!

Mesela sıkça Kanal İstanbul gibi çılgın bir projeden söz etme yerine “kamuda topyekûn tasarruf” ile ilgili projeler üzerinde birazcık kafa yorulsa fena mı olur?

Bu konu muhalefetten gelen tekliflere kulak verilse ve “nasıl daha çok tasarrufta bulunabiliriz” sorusuna cevap aransa iyi olmaz mı?

Olur elbette!

Mesela Kanal İstanbul gibi çılgın bir projeyi hayata geçirmeye çalışmak yerine “sayıları hızla artan” işsizler ordusunun önüne nasıl geçeriz diye çalışmalar yapılsa fena mı olur?

Olmaz elbette!

Ya da günlerdir “işyerini açamayan” esnafın derdine nasıl derman oluruz diye bir araştırmanın içine girilse ve siftahsız dükkânlarını kapatma durumunda kalanların derdine çare olunmaya uğraşılsa nasıl olur?

Güzel olur elbette!

Kanal İstanbul gibi çılgın bir projeyle ilgili laflar ederek vatandaşın nasırına basmaktansa, darda kalan vatandaşın derdine derman olacak arayışlar içine girmek elbette çok yerinde olur.

Kabul edilmeli ki şimdi vatandaş can derdine düşmüş durumda bulunuyor.

Vatandaş bu halde iken Kanal İstanbul gibi bir proje ile ilgili adımlar atılıyor olması büyük tedirginliklere neden oluyor.

Demiyoruz ki Kanal İstanbul projesi silinip atılsın.

Şu içinden geçtiğimiz süreçte bir süreliğine unutulsun, ona bile razıyız.

Süreç atlatıldıktan sonra ekonomik durumumuza bakarak devamına ya da sona erdirilmesine karar verilse olmaz mı?

Yani böylesine sıkıntılı bir süreçte çılgın projelerden söz etmenin yerinde bir davranış olmadığını bilmek lazım!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.