Malum kafa!

Malum kafa yine hareketlendi!

Yine “din düşmanlığı” marifet sayılıyor.

Malum kafa diyor ki:

“Camiler kapalı, din görevlileri evlerinde oturuyorlar. Sağlık personeli canını ortaya koyarak görevine aralıksız devam ediyor. Kısıtlı kaynakları doğru kullanmak açısından Diyanetin bütçesi acil olarak en çok ihtiyaç olan yere, sağlığa aktarılmalıdır.”

Malum kafanın asıl derdinin sağlık personeline destek olmadığı apaçık görülmüyor mu?

Dertleri gerçekten sağlık personeline destek olsa o zaman sadece Diyanet’e gözlerini dikmeyip aynı şeyi Milli Eğitim Bakanlığı için de istemeleri gerekmez mi?

“Okullar kapalı, öğretmenler evlerinde oturuyorlar” diye lafa başlayıp, “Kısıtlı kaynakları doğru kullanmak açısından Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi acil olarak en çok ihtiyaç olan yere yani sağlığa aktarılmalıdır” demeleri gerekmez mi?

Ama malum kafanın böyle bir derdi yok! O kafayı Diyanet’e takmış bir kere!

Dertleri dinle imanla ama bunu açıkça dile getiremedikleri için lafı böyle sağa sola eğip büküyorlar.

Sanki sağlık için ayrılan bütçede bir eksiklik varmış da onun tamamlanması için teklif getiriyorlarmış gibi gerçek maksatlarını maskeleyerek konuşuyorlar.

Allah korusun sağlık konusunda yeterli imkân bulunamayacak olursa elbette diğer kalemlerden tasarrufa gidilerek bu ihtiyaç karşılanabilir.

Ama şu anda böyle bir sorun var mı? Henüz bu konuda yapılmış resmi bir açıklama yokken malum kafanın Diyanet’i hedef alması elbette plansız programsız bir eylem değil.

Tıpkı uzaktan eğitimde ekranda görülen başörtülü öğretmene saldıran kafa gibi malum kafa da Diyanet’i hedef göstererek tıynetini ortaya koyuyor.

Milletin kutsallarına böyle saldırarak milletle aralarındaki mesafeyi daha da açtıklarının farkında değiller.

Malum kafayı hangi musibet yola getirecek, doğrusu çok merak ediyoruz.

Bunlar laiklik canavarı kesilmiş malum kafalar!

Akılları fikirleri hep din ile diyanet ile uğraşmakta.

Sanıyorlar ki böyle yapınca milletten “aferin” alacaklar.

Oysa bu tür açıklamaları millet ile aralarındaki mesafeyi daha da açmaktan başka bir işe yaramıyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.