Söylememiş miydik?

İktidar sözcüleri İdlib konusunda Rusya ile varılan mutabakat sonucu Suriye’de “Müslüman’ın Müslüman ile savaşının” sona erdirildiğini söylüyorlar.

Müslüman’ın Müslüman ile savaşmaması gerektiğini yıllar önce Milli Görüş sözcüleri dile getirdiğinde ise kıyametler koparılmış ve Milli Görüş sözcüleri “Esadcılık yapmakla” itham edilmişlerdi.

Esadcı ithamı ile yetinmeyenler Milli Görüş sözcülerine bir de Ergenekoncu yakıştırmasında bulunmuşlardı.

Yıllar sonra Milli Görüş sözcülerinin söyledikleri ile benzer ifadeler kullanmalarını elbette büyük bir memnuniyet ile karşılıyoruz.

Ve soruyoruz:

Milli Görüş sözcülerine yıllar önce kulak vermiş olsaydınız ne kaybederdiniz?

Elbette hiçbir şey kaybetmezler aksine çok şey kazanırlardı.

Hiçbir şey kazanmamış olsalar bile arada geçen dokuz seneyi heba etmemiş olurlardı.

Evet, Milli Görüş sözcüleri her zaman “farklı bir tavır” sergilemişler ve bu ülke için ne gerekiyorsa onun yapılmasını tavsiye etmişlerdir.

Bakın şimdi de diyorlar ki bölgenin sorunlarını bölgenin insanları çözümlemelidir.

Bölgeye dışardan katılımlara fırsat tanınmamalı ve bölge ülkelerinin insanları bir masanın etrafına oturarak sorunlarını çözme yolları aramalıdırlar.

Bunu söylemek ne Esadcılıktır ne de Ergenekonculuktur.

Bunları söylemek Milli Görüş’ün “çözüm için önerilerini” seslendirmekten başka bir şey değildir.

Milli Görüş’ün yıllar önce dillendirdiği Müslüman’ın Müslüman ile savaşmaması gerektiği gerçeği iktidar sözcüleri tarafından yeni söylenmeye başladığına göre Milli Görüş sözcülerinin bugün söylemekte olduklarına da mutlaka kulak verilmelidir.

Milli Görüş sözcülerinin önerileri hafife alınmamalı, kulak ardı edilmemelidir.

ABD ile, AB ile ve Rusya ile ilişkilerde hep çok dikkatli olunmalı, bu ülkeler tarafından verilecek olan sözlere hiçbir şekilde güvenilmemelidir.

Sözlerinden her an cayabilecekleri unutulmamalıdır.

Bakın gerek ABD, gerek AB gerekse Rusya peş peşe sözler verip duruyorlar. Peki, verdikleri hangi sözü tuttular?

İktidar sözcülerine, Milli Görüş sözcülerine kulak vermelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü Milli Görüş sözcülerinin tavsiyeleri kendilerini düze çıkartacak tavsiyelerden başka bir şey değil.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.