Reklamı Kapat

Seni tanıyanlara hiç güvenme!

Eski solcu yeni Erdoğan’cı yani AKP’li Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçisi olarak atanması Cumhur İttifakı ortaklarından MHP’lileri bir hayli öfkelendirmişe benziyor.

Kendisine, “Ülkücü katili” diyorlar.

Eski solcu yeni Erdoğan’cı yani AKP’li Ozan Ceyhun ise bu suçlamalar karşısında, “Bana bu suçlamaları yapanlardan tek ricam beni tanıyanlara sormaları” diyor.

Keşke bu yolu hiç açmamış olsaydı!

Ve kendisini tanıyan kişilere boş yere güvenmeseydi. Zira kendisini tanıyanlar şimdilerde “öyle şeyler” yazıyorlar ki bunlar “ülkücü katili” suçlamasından çok daha ağır, çok daha beter!

Tabir caizse kendisini yerin dibine sokup çıkarıyorlar.

Kendisini en iyi tanıyanlar hiç kuşkusuz daha önce aralarında olduğu sol kesimdeki arkadaşları.

Onlar da kendisine sol kesimi terk edip AKP saflarında yer almasından dolayı öfkeliler!

Ülkücüler kendisini “ülkücü katili” diye dışlıyorlar.

Solcular da O’nu kendilerini terk edip Erdoğan’ın yanında saf tutması nedeniyle kara listeye almışlar.

İşin açığı aralarına yeni katılmış olduğu AKP’lilerin de durumdan hoşnut oldukları pek söylenemez.

Kendi aralarından biri dururken Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçisi olmasını içlerine sindirebilmiş değiller. Yani Ozan Ceyhan ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabilmiş gibi görünmüyor.

Ve bu atama Cumhur İttifakı’nda bir hayli baş ağrıtacak gibi görünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Viyana Büyükelçiliği’ne bu atamayı yaparken elbette bir bildiği, bir hesabı vardır. O’nun bir bildiği, bir hesabı mutlaka vardır da şimdi ortaya çıkan manzara “evdeki hesabın, çarşıya uymadığını” gösteriyor.

Ozan Ceyhun’u Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kimler tavsiye etmiştir, dahası kimler kendisine kefil olmuştur şimdi bunlar hep tartışma konusu olacaktır!

Ve Ozan Ceyhun ile ilgili kimin elinde ne bilgi varsa ortaya dökülecektir. Yani sol kesim bütün kirli çamaşırları göz önüne serecektir.

Hiç kuşkusuz göz önüne serilen kirli çamaşırlar konuyla ilgili insanları bir hayli tedirgin edecektir.

İşte bu noktada, “Keşke kendisini tanıyanları referans olarak göstermeseydi” deme ihtiyacını hissettik. Zira kendisini tanıyanların yazdıkları ve anlattıkları şeyler hiç iç açıcı şeyler değil.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.