Reklamı Kapat

Beyhude gayret!

Medyada “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışması yapılırken yandaş kalemlerin “beyhude gayretleri” dikkat çekiyor.

“Ne istediniz de vermedik” sözü ile ünlenen destek verdikleri siyasileri aklayabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Gülen’in Özal’la, Demirel’le, Ecevit’le ilgili sözlerinden alıntılar yaparak AKP’yi temize çıkarmaya uğraşıyorlar. Erdoğan’ı “FETÖ ile birlikte yol yürüyen değil bitiren lider” olarak takdim ediyorlar.

Ama “ne istediniz de vermedik” açıklamasının zihinlerde bıraktığı izleri silmeyi bir türlü başaramıyorlar.

Ve bu sözü biraz değiştirerek CHP lideri için kullanıyorlar.

“FETÖ ne istedi de vermedi Kılıçdaroğlu” diye soruyorlar.

Ya da “Kılıçdaroğlu göreve geldiğinden beri FETÖ’nün nesine destek olmadı” diyorlar.

Tamam, bütün dedikleri yaşanmış olabilir. Ama kabul etmeliler ki bunlar kendilerinin iddiaları! Öteki tarafta ise gayet içten, gayet samimi bir itiraf var. “Ne istediniz de vermedik” sorusunu bu tür laf oyunları ile örtbas etmeleri mümkün değil.

12 Eylül sonrasında kurulan tüm hükümetlerin ve de partilerin FETÖ yapılanmasının “arka bahçesi” haline geldiğini ileri sürerlerken savunageldikleri iktidar partisinin “arka bahçe” olmaktan öte “ön bahçe” görünümüne büründüğünü unutuyor gibiler.

Bürokrasiye bu kadar adam ne zaman yerleştirildi? Yargıya bu kadar adam ne zaman yerleştirildi? Orduya bu kadar adam ne zaman yerleştirildi? “Efendim, bütün bu yerleştirmeler siyasi iktidarın bilgisi dışında yapılmıştır” gibi bir mazeretin arkasına hiç saklanmamalılar.

Nasıl 12 Eylül sonrası kurulan tüm hükümetler ve partiler bu gelişmeden sorumlu iseler aynı şekilde iktidar partisinin de sorumlu olduğunu kabul etmeliler. Ve de kendi kendilerine, “Milli Görüş bu yapılanmadan kendisini uzak tutarken biz niye bunu başaramadık” diye sormayı hiç mi ama hiç ihmal etmemeliler. Bu işin vebalinden yakalarını kurtarmak istiyorlarsa suçu başkalarının üzerine atarak değil sorumluluk üstlenerek üzerlerine düşeni yapmalılar. Ne yazıktır ki yandaş medya henüz bu duyarlılık içine girmiş gibi görünmüyor ve iktidara yaranacağız diye işbaşındakileri yanlış yönlendirmeyi sürdürüyor.

Bu kafa yapısı ile doğru yolu bulmaları çok zor görünüyor.

Yani “akıntıya karşı kürek çekip” duruyorlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.