Küresel işgalin ucuz askerleri!..

Dünyada küresel güçlerin işgal peşinde olduklarının bilinmeyen bir yanı kalmadı. Özellikle İslam ülkelerine yönelik sömür çarkını ve işgal hareketini...

Dünyada küresel güçlerin işgal peşinde olduklarının bilinmeyen bir yanı kalmadı. Özellikle İslam ülkelerine yönelik sömür çarkını ve işgal hareketini sürdürmek adına ucuz paralı askerleri de Müslüman ülkelerden ediniyor olması işin boyutunu ciddi şekilde ağırlaştırıyor. Hemen belirteyim ki, Rusya ve ABD -bunlara Çin’i de eklemek gerekir- gibi küresel sömürgeciler bu küresel işgal hareketini bazı ülkelerde terör örgütleri aracılığı ile bazı ülkelerde de oluşturulan paralı asker birlikleri vasıtasıyla yürütüyorlar. Netice olarak adı ister terör örgütleri ister paralı askerler olsun sonuç itibarıyla küresel işgal ortaya çıkıyor.

Bu noktada insanı derinden üzen olayın bir başka boyutu ise Rusya ve ABD’nin İslam dünyasını sömürmek adına sürdürdüğü küresel işgalde kullanılan terör örgütlerinin silahlandırılmasının bir başka Müslüman ülke tarafından karşılanıyor oluşu, yine oluşturulan paralı asker birliklerinin askerlerine ödenen paranın da bazı Müslüman ülkeler tarafından karşılanıyor oluşu insanı derinden yaralıyor. Kısacası, küresel sömürgeciler küresel işgallerini yürütürken işgal ettikleri ülkelerin genellikle Müslüman ülkeler oluşu, bu Müslüman ülkelerinde Müslüman kimlikleri ile ortaya çıkan terör örgütlerinin silah paralarının ve yine ABD ve Rusya’nın oluşturduğu paralı birliklerde görev alan askerlerin paralarının da yine Müslüman ülke yöneticileri tarafından ödeniyor olmasının doğru değerlendirilmesi gerekiyor. Üzerinde durmak istediğim bir başka husus ise bazı Müslümanların paralı asker olarak bu işi çok ucuza yapıyor olmalarıdır. Bir gazete haberine göre Libya’da Rusya tarafından oluşturulan paralı askerler birliğinde görev yapan Sudanlı askerlere aylık 22 dolar ödeniyormuş. Yani bizim paramızla 130 lira. Böyle olunca küresel işgalci güçlerin kendi insanlarını bu işte kullanmalarına gerek kalmıyor. Yabancı paralı askerlerle işgal ve sömürülerini çok daha ucuza, hatta bedavaya getirdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Peki!.. Küresel işgal ve sömürü düzenine son vermek mümkün değil mi? Bu soruya verilecek cevap çok önemli. Çünkü bir Müslüman askerin Rusya ya da ABD adına aylık 22 dolara paralı askerlik yapmak zorunda kaldığı şartlarda dünyanın sömürülmesine bir başka devlet adına destek vermek, canları tehlikeye atmak yerine bu zenginliklerin sömürülmesi yerine zaten Müslümanlara ait zenginliklerin adil paylaşımı adil olarak yine Müslümanlar tarafından değerlendirilmesi mümkün değil mi?

Müslümanların birliğine giden yolda ciddi bir adım atılabilse sanıyorum ne bir başka Müslüman ülkenin işgali ve sömürülmesi adına Haçlılara paralı askerlik yapılması gerekir ne de bir başka Müslüman ülkeye ait zenginliğin sömürülmesi hususunda Haçlılara askerlik yapmak söz konusu olabilir. Önemli olan küresel sömürgecilerin oluşturdukları iletişim ortamından insanlarımızın kurtarılmasıdır. Çünkü öyle bir hava ve ortam oluşturulmuş ki, iletişim vasıtaları ile küresel işgalciler ve sömürücüler kendilerini insan haklarının savunucuları ve insan hak ve özgürlüklerinin koruyucuları gibi takdim edebiliyor ve ne yazık ki bu görüntü doğru gibi algılanıyor. Bu algıma hatası küresel işgalci ve sömürgecilerin işini kolaylaştırıyor. Yani dünyanın bu küresel işgalcilere teslim oluşu onların sahip oldukları güçten çok oluşturdukları kültürel işgale dayanıyor. Diyebiliriz ki, küresel güçler hokus pokus yaklaşımı ile Müslümanların zenginliklerini bedavaya ele geçiriyorlar. Bu uykudan uyanmadığımız sürece İslam dünyasının tüm yaşananlara seyirciği devam edecek, bu da küresel işgali ve sömürüyü hem kolaylaştıracak hem de çok ucuza getirecektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdülkadir Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yenidevir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yenidevir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.