Dimyat’a pirince giderken!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belki de siyasi hayatının en zor günlerini yaşıyor!

Zira içinde bulunduğu durum, “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olan” adamdan farksız!

Bu yaşadıkları kendisini genel başkanlıktan etmezse iyi!

Kılıçdaroğlu, partisi içindeki her şeyden haberdar olan, parti içinde dönen bütün dolapları en ince ayrıntısına kadar bilen bir genel başkan tipi çizmeye çalışırken bir anda hiçbir şeyden haberi olmayan bir genel başkan haline geliverdi!

Şimdi istediği kadar, “Bu Saray kumpası” desin dursun!

Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti bile!

Bundan sonra geçen her dakikanın Kılıçdaroğlu’nun aleyhine gelişeceği söylenebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir CHP’li ile Külliye’de “gizli görüşme” yaptığı yolundaki haberler kendisine sorulduğunda, “Haberim var ama isim açıklayamam” diye yükseklerden uçacağına, “Hiçbir arkadaşım böyle görüşme yapmaz” deme basiretini gösterse ve partili arkadaşlarını sahiplenmiş olsa başına bunlar gelir miydi?

Aslı astarı olmayan bir haber kendisine iletildiğinde her şeyden haberdar genel başkan havası estirmeye çalışması şimdi içine düşmüş olduğu açmazın en büyük nedeni!

Saray’ın partisine kumpas kurduğunu ve halkın asıl gündeminin değiştirilmeye çalışıldığını iddia ediyor ama buna inanan yok gibi!

Aslı astarı olmayan haberin hedefi halindeki Muharrem İnce de, “Saray komplosu diyerek işin içinden çıkamazsınız” diyerek kendisini uyarıyor.

Ama korkarız ki benzer bir hataya da Muharrem İnce düşüyor. Muharrem İnce aynen Kemal Kılıçdaroğlu gibi konuşarak CHP içinde kendisine karşı komployu hazırlayanları bildiğini söylüyor.

“Kurultay’da bunlarla hesaplaşacağım” diyor.

Hesaplaşma için niye Kurultay’a kadar bekleniyor?

Şayet iddia edildiği gibi bu komplo CHP içinde hazırlanmışsa bundan Muharrem İnce kadar Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve CHP de zarar gördüğüne göre hesaplaşmanın şimdi yapılması gerekmez mi?

CHP bir türlü iç huzura kavuşamıyor! Muhtemelen geçmişte yapmış olduklarından dolayı milletten çok beddua almış olacaklar ki bir türlü iflah olmuyorlar.

CHP’nin altı oku adeta birbirini hedef almış gibi!

Herkes birbirinin ayağını kaydırmak için uğraşıp duruyor.

Komplolar, kumpaslar gırla gidiyor.

Evet, Kılıçdaroğlu bu badireyi genel başkanlık koltuğundan olmadan atlatabilirse büyük başarıya imza atmış olur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.