Metal mi mental mi?

AKP yönetimi parti içinde sorunlar baş gösterdikçe çözümü bir kısım yöneticileri görevlerinden alarak yerlerine yenilerini atamakta bulmuştu.

Görevden alma gerekçeleri o güne kadar insanlar hakkında pek kullanılmamış olan “metal yorgunluk” gibi sudan bir bahane olmuştu.

Adları etrafında türlü çeşitli iddialar dolaşan isimler “metal yorgunu” denilerek dinlenmeye yani istirahate(!) çekildiler. AKP yönetimi bu yolla teşkilatı zindeleştireceğini düşünüyordu ama düşündükleri gibi olmadı.

Bazı isimlerin görevden alınması ile parti içinde baş gösteren sorunların önü alınamadı. Şimdi görüyoruz ki yine bir takım isimler “metal yorgunu” denilerek görevden alınacak ve yerlerine yeni isimler atanacak.

Ama bu tedbir de işe yaramayacak!

Çünkü göreve atanarak birilerinin gönlü kazanılırken bu defa görevden alınanların gönlü kırılmış olacak.Bize kalırsa AKP’nin içinde yaşamakta olduğu sorunların kaynağı metal yorgunluğu değil doğrudan doğruya mental yorgunluk. Bu da teşkilattan çok parti yönetimi ile ilgili bir sorun.

AKP yönetimi cidden mental yorgunluk yaşıyor. Yani zihinsel bir yorgunluk söz konusu! Yıllardır iktidar koltuklarında oturuyor olmaları nedeniyle bir rehavet durumu ile karşı karşıyalar sorunları doğru okuyamıyor ve dolayısıyla da doğru kararlar alamıyorlar.

AKP’nin akil adamları diyebileceğimiz isimler aylardır parti yönetimi uyarmaya ve yanlış gidişatı durdurmaya çabalıyorlar.

Ne var ki kendilerine kulak verecek bir yönetici bulmakta hayli zorlanıyorlar. Mental yorgunluk nedeniyle en haklı eleştiriyi bile haince atılmış bir adım olarak algılayıp hemen karşı tavır içine giriyorlar. Mental yorgunluk yüzünden kendilerinden başka kimsenin doğru bir şey düşünmediğini, söylemediğini ve yazmadığını kabul ediyorlar. Dün metal yorgunu diyerek görevden aldıkları isimleri bugün öve öve bitirememeleri de yaşamakta oldukları mental yorgunluğun doğal sonucu olsa gerek. Kendilerine biraz zaman ayırabilseler! Hani moda tabirle kendilerini biraz şımartmak için şöyle bir ufacık tatile çıksalar. Belki o zaman çok daha sağlıklı düşünebilecekler ve metal yorgunu gibi sudan bir bahanenin ardına sığınmaktan vazgeçecekler.Mental yorgunluğun en etkili ilacı dinlenmektir dinlenmek!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.