Kendinizi kandırmayın!

AKP yönetimi Barış Pınarı Harekâtı’ndan sonra anket yaptırmış ve görmüş ki harekât AKP’ye olan desteği(!) artırmış.

Eyy AKP’liler!

Hayal görmektesiniz hayal!

Bu hayaller ile kendinizi kandırmayın. Siz Barış Pınarı Harekâtı’nın partinize olan desteği arttırdığını söylerken biz size bürokrasideki gelişmelerden haber verelim.

On küsur bürokratın bulunduğu bir odada dün onu da AKP’yi destekler ve savunurken bugün bu sayı kaç biliyor musunuz? Sadece içlerinden biri hâlâ AKP’yi savunuyor. Ötekiler ise AKP’nin yanlışlarından yaka silkiyor!

Biliyoruz bu tür haberler dağılmak üzere olan teşkilatı yeniden motive edebilmek için üretiliyor.

“Harekât partiye olan desteği artırdı” denilerek başka partilere doğru kaçış hazırlığı içinde olanların önü kesilmek isteniyor.

Harekâtın desteği artırması için sonuçlanmış olması lazım.Ama daha harekât sonuçlanmış değil! Ortada Amerika ve Rusya’nın verdiği, “YPG unsurları çekildi” haberlerinden başka bir veri yok.

Onların verdikleri bu haberlerin doğruluğu da her zaman tartışılabilecek durumda. AKP yönetimi tarafından yapılan bu tür açıklamaların parti tabanını etkilemediği açık.

Bu tür haberler ile kendi kendilerini kandırmaktan başka bir şey yapmış olmuyorlar.

Kendi ürettikleri bu haberlere bakıp, “Ooo partimiz yeniden güçleniyor” diye boşuna sevinmiş oluyorlar.

AKP’lilerin hali karda yolunu kaybeden adamın halini andırıyor.

Karda yolunu kaybeden adam bir süre sonra kendi ayak izlerini görüp, “Benden önce biri buradan geçmiş” diyerek o izin peşine takılırmış.

Ve sonunda da kendi ayak izinin peşinde yani kısır bir döngüde donar ölürmüş. AKP yönetimi, “Bu insanlar niye bize karşılar” diye parti içi muhalefetin ne yapmak istediğini araştırma yerine onları dışlayarak sonuç almaya çalışıyor. Ve bu katı ve hoşgörüsüz yaklaşım yüzünden partiden kopuşlar her gün artıyor.

Ancak onlar gerçekle yüzleşmek yerine, “Barış Pınarı Harekâtı partimize olan desteği arttırdı” diye kendi kendilerini kandırmayı tercih ediyorlar.Elden ne gelir?

Kendi düşen ağlamazmış!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.