Reklamı Kapat

Takkeler düştü, keller göründü!

Türkiye’nin güvenli bölge tesis etmek için başlattığı harekât, takkelerin düşmesine ve kellerin görünmesine vesile oldu.

Bu vesile ile dost sanılan tüm düşmanlar açığa çıktı.

Türkiye’nin harekâta başlamasından sonra bakın kimler neler dedi neler!

Mesela aramızdan kimilerinin “kendisi iyi adam ama etrafı kötü” dediği Trump kalktı Türkiye’nin Suriye’yi işgal ettiğini söyledi.

Fransa Devlet Başkanı Macron ise SDG (Suriye Demokratik Güçleri) ile dayanışma içinde olduklarını ilan ederek harekâttan duyduğu endişeyi dillendirdi.

Almanya Türkiye’yi kınadı!

Fransa Türkiye’nin saldırısının durdurulmasını istedi.

Barzani Fransa’dan saldırının önüne geçmesini talep etti.

SDG (Suriye Demokratik Güçleri) ABD’den bölgede hava sahasının uçuşa kapalı hale getirilmesini istedi. Avrupa Birliği Suriye harekâtının durdurulması gerektiğini ilan etti.Bütün bu talepler kimlerden geliyor? Dost sandıklarımızdan geliyor. Müttefik dediklerimizden geliyor. Aralarına katılabilmek için bir sürü taviz verip yıllardır kapılarında beklediklerimizden geliyor.

Peki, bütün bu açıklamalar neyi gösteriyor? Hiçbirinin yanımızda olmadığını gösteriyor. Yani hiçbirinin dostumuz olmadığını, hepsinin düşmanlarımızla işbirliği halinde olduklarını gösteriyor.

Türkiye’nin niyeti ne? Suriye’nin topraklarını işgal ederek genişlemek mi? Böyle bir niyet asla söz konusu değil. Türkiye’nin derdi ne yani ne istiyor? Türkiye güvenli bölge oluşturmak istenen yerden gelen saldırıların önünü kesmek istiyor.

Türkiye’nin başı yıllardır terör belası ile dertte.

Ve artık rahat bir nefes almak istiyor.

Teröristlerin barındığı yerleri güvenli bölge haline getirerek yurt içinde teröristlere karşı verilen mücadelenin başarıya ulaşmasını hedefliyor.

Gönül isterdi ki Türkiye’nin bu haklı talebi karşısında dost sandıkları yanında yer alsın ve teröre karşı birlikte durulsun.

Ama maalesef bu sağlanamıyor!Takkeler düştü, keller göründü. Dost sandıklarımızın, müttefik olarak gördüklerimizin Türkiye’nin değil düşmanlarının yanında saf tuttukları açık seçik görülüyor.

Bundan sonra ne yapmak gerekir?

Yapılması gereken hiç kuşkusuz herkese hak ettiği şekilde davranmaktan başka bir şey değil.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.