Reklamı Kapat

Yakınan yakınana!

AKP’den yakınanlar kervanına sonunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’da katılmış bulunuyor.

Erdoğan parti içinde bazı kişilerin, “Beyefendi böyle istedi, beyefendi böyle talimat verdi” diye kendi isteklerini gerçekleştirerek fırsatçılık yapmalarından yakınıyor.

Ve “Bizim haberimiz yok” diyerek buna izin verilmeyeceğini söylüyor. Yani AKP’de yakınan yakınana!

Bir partiden partinin genel başkanı bile yakınıyorsa, o partide artık yapacak fazlaca bir şey kalmamış demektir.

Genel Başkan’ın adının, “Beyefendi böyle istedi, böyle talimat verdi” diye kullanılması ne demek? Bu ne cüretkârlık?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarını duyunca parti içinden gelen yakınmalara daha bir hak verdik.

Hem parti içindeki tek otorite olacaksınız, hem de size rağmen birileri bir şeyler karıştıracak!Böyle bir durum ne kabul edilebilir ne de hazmedilebilir!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan duyduğumuz bu yakınmaların benzerlerini AKP ile yollarını ayırmak üzere olanlardan da duymuştuk.

Parti içinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı’nın adının kullanılarak bir şeyler yapılmaya çalışıldığını söylediklerinde konuyu abarttıklarını düşünmüştük.

Şimdi aynı yakınmalar Genel Başkan’dan da geldiğine göre durum oldukça vahim olsa gerek. Böyle bir durumda bize göre yapılabilecek en güzel şey partinin kapısına kilit vurmak.

İstismarın bu boyutlara ulaştığı bir ortamda bir takım tedbirler ile olumsuz gelişmelerin önünü kesmek mümkün olmayabilir.

Genel Başkan’ın ismini bile, “Beyefendi böyle istedi, böyle talimat verdi” diye kullanmaya cüret edenlerin önü sıradan tedbirler ile nasıl kesilir?

Önce gözlerini böylesine karartanlar tespit edilmeli onlarla yollar kesinkes ayrıldıktan sonra da partinin kapısına kilit vurularak yeni bir çatı altında toplanmaya çalışılmalıdır.

Bu kadar otoriter bir genel başkana rağmen “beyefendi böyle istedi” diye kendi isteklerini hayata geçiren fırsatçıların önü başka türlü kesilemez ki!Siz ne kadar tedbir alırsanız alın, onlar bir yolunu bulup yine genel başkanın ismini kendi çıkarları doğrultusunda kullanacaklardır.

Evet, AKP’de yakınmayan yok gibi bir şey!

Hele hele AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Burada fitne egemen, fitnenin egemen olduğu yerden ne hayır çıkar ne bereket” şeklindeki sözleri kolay kolay unutulacak gibi değil.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.