Reklamı Kapat

Uygun değilmiş!

Yine bir bardak suda fırtınalar koparılıyor.

Yine yavuz hırsız ev sahibini bastırmaya çabalıyor.

Yine durduk yerde kıyametler koparılıyor. Neymiş efendim muhalefet partileri IMF heyeti ile görüşmüş! Bu görüşme saklı gizli mi yapılmış? Yok, hayır başkent Ankara’daki bir otelde herkesin gözü önünde yapılmış!

Peki, IMF heyetini Türkiye’ye görüşmeyi yapan muhalefet mi çağırmış? Yok, hayır IMF heyetini Türkiye’ye Hazine ve Maliye Bakanlığı davet etmiş! Heyet davet edilip geldiği Türkiye’de muhalefet ve işadamları ile görüşmeler yapmış!

Kuru gürültü bu yüzden çıkıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklama yapıyor: Ve “Bizden habersiz yapılması uygun değil” diyor!

Sanki “Bizden başkası ile nasıl görüşürsünüz” türünden bir kıskançlık sergileniyor!

Belki de bir süre önce kurulan “borçlanma müdürlüğü” ile ilgili dedikoduların önü böyle kesilmek isteniyor, kim bilir? Bir yandan borçlanma müdürlüğü kuruyorlar, bir yandan da muhalefeti IMF heyeti ile görüştü diye yaylım ateşine tutuyorlar.Evet, çağıran Hazine ve Maliye Bakanlığı ama hedefe oturtulan muhalefet! Yavuz hırsızlığın bu kadarı karşısında şapka çıkarmak gerek!

Önce davet sahipleri IMF heyetini niye çağırdıklarını bir açıklasa ne güzel olacak! Heyetin niye davet edildiğini hele bir öğrenelim ardından muhalefete “bu adamlarla niye görüştünüz” diye birlikte çatalım!

Sahi bu heyetin Türkiye’de işi ne?

Yandaş medya IMF heyetinin 4’ncü madde kapsamında görüşmeler yapmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çağrıldığını yazıyor. Nedir bu dördüncü madde müzakereleri?

IMF heyetinin muhalefet ile görüşmesi olmasa Türkiye’ye davet edilmiş olduklarından kimin haberi olacaktı?

Belki de kimsenin haberi olmayacaktı!

Gelecekler, görüşecekler ve gideceklerdi!

Şimdi bir bardak suda koparılan kıyamet muhtemelen bu yüzden!

Saklı gizli yapılmak istenen bir iş açığa çıktı diye böyle kıyametler koparılıyor olmasın?

IMF heyetinin muhalefet ile yapacağı görüşmeler bizi hiç kaygılandırmıyor ama iktidar ile görüşmeye başlarlarsa işte o zaman yandı gülüm keten helva demektir.Bu görüşmeye “uygun değil” diyenlere gülüp geçmek lazım. Ne zamandan beri muhalefetin kiminle görüşüp görüşmeyeceğine onlar karar verir oldu ki!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.