Ey iktidara destek verenler!

Ey ehli tarikler! Ey tarikatlar! Ey sakallı kardeşlerimiz! Ey şalvarlı cüppeli dostlarımız! Ey bu iktidara destek verenler!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarını duydunuz, değil mi?

Ne diyor Perinçek?

Mesela, “Tarikatlar temizlenecek dedik, temizleniyor” diyor!

Başka ne diyor?

Başka, “Kısmen iktidarın yönlendiricisiyiz, ortağıyız” diyor!

Dahası 2014 sonrası ile ilgili çok ciddi iddialarda bulunuyor.

“2014’ten bu yana Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor, Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ı yönetiyor” diyor.

Türkiye’den kastının ne olduğunu şöyle açıklıyor:

Ordu, polis, sanayici, işçi, çiftçi, Vatan Partisi!

Bu açıklamalara katılabilirsiniz de, zırvalamış diyerek gülüp geçebilirsiniz de! Ama biz zırvalamış deyip gülüp geçmeden önce Perinçek’in iddiaları üzerinde biraz kafa yormanızı temenni ederiz.Tarikatlarımız üzerinde bir oyun oynanıyor mu oynanmıyor mu?

Çeşitli vesileler ile tarikatlarımız tu-kaka ilan ediliyor mu edilmiyor mu? Perinçek’in ileri sürdüğü gibi iktidarın icraatlarında Vatan Partisi’nin yönlendirmeleri hissediliyor mu hissedilmiyor mu?

Hele biraz düşünün!

Siz bu iktidara kayıtsız şartsız destek verir ve yanlışlarını söyleyen bizleri “kara listelere” alırken bakın başınıza neler geliyor neler!

Bize kalırsa Perinçek’in açıklamalarını zırvalamış ya da deli saçması gibi görme yerine üzerinde biraz durmak gerekir.

En azından, “Ne oldu da iktidar partisi böyle Perinçek’in dediklerine kulak vermeye başladı” diye düşünmek bile yeterli olabilir.

Niye durduk yerde yeni parti arayışları başladı?

Bugün Doğu Perinçek tarafından dile getirilenler daha önce başkaları tarafından fark edilmiş olduğu için insanlar yol ayrımına gelmiş olamazlar mı? Evet, AKP’nin kuruluş yıllarında savundukları ile bugün arkasında durmaya çalıştıkları arasında dağlar kadar fark bulunuyor.

Düne kadar AKP’ye destek verenler bugün Perinçek tarafından dile getirilen durumdan duydukları rahatsızlıktan dolayı kendilerine siyaset yapacakları yeni kapılar arıyorlar.Biz dilimizin döndüğü kadar destek verdiklerinizin gittikleri yolun sizin özlemini çektiğiniz yol olmadığını anlatmaya çalıştık ama meramımızı anlatamadık.

Belki Perinçek’in açıklamaları bizi anlamanıza yardımcı olur.

Bu destek sizi şaşırtmıyor mu?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.