Reklamı Kapat

Yeni küskünler ordusu!

İktidar partisinde “cadı kazanı” kaynamaya devam ediyor. Hem de “fokur fokur” kaynıyor! Parti yöneticileri adeta ne yapacaklarını bilemez bir hale gelip belde, ilçe ve illerde yönetimlerini yenileme kararı alıyorlar!

Yani parti içinde değişim isteyen kesimlerin gönüllerini almaya çabalıyorlar. Bu ne demektir?

Hiç şüphesiz bu birilerinin gönlünü alırken diğerlerinin de küskünler ordusu haline gelmesine zemin hazırlamak demektir.

AKP yönetiminin hali karda yolunu kaybeden adamın haline benziyor! Bilirsiniz karda yolunu kaybeden adam bir süre sonra “kendi ayak izlerini” görerek o izlerin peşine takılır ve sonunda donarmış!

Şimdi AKP’liler de o hale geldiler ki biri memnun edilse diğeri gayri memnun bir hale geliyor. Yani hangi tarafı memnun ederlerse etsinler ortaya oldukça büyük bir gayri memnunlar ordusunun çıkması kaçınılmaz oluyor.Atılan her adım yeni küskünler ordusunun temelini oluşturuyor. Bu durum yeni parti arayışı içinde olanların ekmeğine yağ sürmek gibi oluyor. İktidar partisi öyle bir açmazın içine düşmüş ki ne yapılırsa yapılsın bu açmazın içinden çıkmaları mümkün olmuyor. Bölünmek ve parçalanmak kaçınılmaz hal almış.

Artık ikiye mi bölünürler, üçe mi bölünürler bilemiyoruz.

Bildiğimiz tek şey birlik ve beraberliklerini korumalarının imkânsız hale geldiği! Birinin diğerine “Sus ulan biz senin gençliğini de biliriz” diye başlayan fıkralar anlattığı ya da birinin diğerini “konuşmazsan adam değilsin” diye suçladığı bir partiyi hangi adım düze çıkarabilir ki?

Partililerin birbirleri hakkında kullandıkları ifadeler iktidar partisini artık hiçbir adımın düze çıkaramayacağının kesin kanıtı olarak karşımızda durmaktadır.

Çatlak ses çıkaranları uzaklaştırıp partiyi selamete ulaştırmak için atılan adımlar küskünler ordusunun daha da büyümesinden başka bir işe yaramıyor. Ve iktidar partisi sürekli güç kaybı yaşıyor. İzlenen yanlış politikalar da bu güç kaybının artmasına neden oluyor. Özetle söylemek gerekirse atılan adımlar anlaşmazlık konularını ortadan kaldırmaya yetmediği gibi aksine tarafların birbirine olan hıncını daha da artırıyor. Anlaşmazlık konuları giderek derinleşiyor.İstekleri yerine getirilmeyenler için “Dediklerimizi yapmazsanız öbür partiye geçeriz” deme fırsatı doğuyor!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.