Hainler ittifakı!

İktidar partisi içinde yaşanan “hainlikle suçlama furyası” tam gaz devam ediyor.

Bir kısım AKP’li parti içindeki gidişattan şikâyetçi olup “bunlar değişmeli” dedikleri için hemen “hain” olarak suçlandıklarını ileri sürüp bu tavra karşı isyan bayrağını açtılar.

Yeni Parti arayışlarının temelinde bu olay yatıyor.

Yeni Parti arayışı içine girenlerin yakınmalarına bakınca onlara hak vermemek elde değil.

Mesela “siyaseten yapılan hatalardan” söz ediyorlar ki yerden göğe haklılar. Parti yönetiminin siyasi hatalarının ardı arkası kesilmiyor.

Sonra ehliyet ve liyakate önem verilmemesinden yakınıyorlar.

Genel Merkez yönetiminin buna da itiraz edebilecek hali yok.

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik sıkıntıların görmezden gelinmesi ve kriz içinde yaşanırken “kriz yok” denilmesinin doğru olmadığını dile getiriyorlar.Bu itirazlarında da oldukça haklılar.

Akrabaların kayrılmaması gerektiğini de söylüyorlar.

Herhalde parti yöneticilerinin buna verebilecekleri bir cevapları olmasa gerek.

Zaten parti yönetimi kendilerine yöneltilen bu eleştirilere “Partimizde böyle bir şey yaşanmıyor” diye cevap vermiyorlar.

Sadece yaşanan sıkıntıları dile getirenleri “hain” olmakla suçlayıp kenara çekiliyorlar.

Başkanlık sistemine geçilmesi ile birlikte Genel Başkan’ın ağzından ne çıkmışsa hemen kabullenilmesini ve asla eleştirilmemesini bekliyorlar.

Yani yapılan yanlışlıkların kendi içlerinden birileri tarafından dile getirilmesinden dolayı fevkalade rahatsızlık duyuyorlar.

Hain olarak suçlananlar herkesin fikrini açıkça ifade etmesi gerektiğini dile getirirken onları hain olarak suçlayanlar bu talebe hiç sıcak bakmıyorlar.

Genel Merkez yönetiminin bu katı ve dayatmacı tavrı parti yönetimini eleştirenlerin sayısını artırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Ve giderek daha çok kişi yeni parti arayışı içine giriyor.

Genel Merkez yönetimine hâkim olan anlayış ile bakınca ortaya “Hainler ittifakı” gibi bir şey çıkıyor.Böylelikle seçim öncesinde tanığı olduğumuz Cumhur ve Millet İttifaklarına şimdi bir yenisi daha eklenmiş oluyor.

Yakında yeni parti arayışları içine girenlerden “Hainler ittifakı” diye söz edildiğini duyarsak bu bizim için hiç de şaşırtıcı bir şey olmayacak.

Siyaset oldukça kaygan bir zemine doğru kayıyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.