Maaşlarına laf ettirmiyorlar!

Yandaşlar “maaşlarına laf edilmesinden” hiç hoşlanmıyorlar.

“Neyi eleştirirseniz eleştirin ama maaşlarımızı dilinize dolamayın” türünden bir savunma içindeler!

Medya son günlerde bir işe alınan “yakın akrabalar” konusu üzerinde duruyor, bir de kimi yandaşların maaşları üzerinde kafa yoruyor!

Medyanın bu işgüzarlığı(!) karşılıksız kalmıyor ve yandaşlar maaşlarla ilgili iddialar üzerine açıklamalar yapıyorlar.

Mesela, milletvekili maaşlarının fazla olduğunu söylemenin haksızlık olduğunu ileri sürüyorlar.

Bunu anlamakta fazla zorlanmıyoruz.

“Madem bizim vekilimiz, eli darlık görmesin” deyip geçiyoruz.

Ama üç dört yerden maaş alanlarla ilgili savunmaları anlamakta bir hayli güçlük çekiyoruz.

Üç koltukta oturup dört ayrı yerden maaş aldığı iddia edilen kişinin “aldığım para o kadar fazla değil” savunması karşısında ne dememiz gerektiğini bilemiyoruz.“Bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum” şeklindeki sözleri karşısında ise donup kalıyoruz.

Yandaşlar bununla yetinmeyip devlet adamlarının yediklerini içtiklerini “sorgulatmaya çalışanların” halkı düşünmediklerini iddia ediyorlar.

Yani “almakta oldukları maaşların” gündem oluşturmasından bir hayli rahatsızlar!

Oysa biz nice insan tanıyoruz ki devlette işe başladıklarında öteki görevlerinden hemen ayrılma hassasiyetini göstermişlerdir.

Yandaşlar böyle bir hassasiyet gösterme yerine “maaşlarımızı dilinize dolamayın” edasında açıklama yapmayı tercih ediyorlar.

Kimsenin maaşında, malında, mülkünde gözümüz yok.

Allah hepsine daha çok versin.

Ama devlet yönetiminde görev aldıkları zaman gelirlerine ve giderlerine daha dikkatli davranmalarında yarar var.

Devlet görevleri kendilerine verildiği zaman üç dört yerden maaş alma yerine bir iki yerden maaş almakla yetinseler fena mı olur?

Yandaşlar dolgun maaşlarını savunurken “burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketlerde çok daha fazla para kazanırdık ama devlete çalışarak aslında fedakârlık yapıyoruz” türünden laflar etmeleri de bize göre çok yakışıksız oluyor.Hem bu görevlerde bulunarak ülkelerine katkıda bulunduklarını iddia eden hem de ulus ötesi şirketlerde çalışsak daha fazla kazanırdık diye bu fedakârlıklarını başa kakan bir zihniyet ile karşı karşıyayız.

Kısacası, yandaşlar maaşlarının konuşulmamasını istemiyorlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.