Bu nasıl açıklama?

Son 2 yıl içinde 8 bin FETÖ mensubunun Edirne’den Yunanistan’a geçtiği açıklanıyor.

Kim açıklıyor bunu?

İçişleri Bakanı açıklıyor!

O bunu açıkladığına göre verilen bilgi doğru mu yanlış mı diye düşünmemize hiç gerek yok!

İçişleri Bakanı açıkladığına göre verilen bilgi elbette doğru bilgidir!8 bin FETÖ mensubunun Edirne’den Yunanistan’a hangi yolla geçtiği bakın nasıl anlatılıyor:

“Son 2-2,5 yılda Edirne kara sınırından Yunanistan’a yaklaşık 8 bin FETÖ mensubu geçti.

Bu da yeni bir rakam!

Peki, bu hangi hattan geçti?

Tam da o kaçak göçmen hattından geçti.”

Bu açıklama bize neyi gösteriyor? 8 bin FETÖ’cünün Edirne’den Yunanistan’a geçerken kullandıkları hattın bilindiğini gösteriyor.

Yani her şey biliniyor.

Ama yine de adamlar ellerini kollarını sallayarak Edirne’den Yunanistan’a geçiyorlar.Böyle bir durumda sorumlu İçişleri Bakanı’nın yapması gereken nedir? Bugün olduğu gibi basın toplantısı düzenleyip FETÖ’cülerin kaçma olayını teyit etmek midir?

Yoksa “arkadaşlar FETÖ’cülerin bu kaçma olayı benim görevimi layıkıyla yapamadığımı gösteriyor” deyip istifayı basmak mıdır?

Sayın Bakan açıklama ile yetindiğine göre tercihini bu şıktan yana yapmamış demektir.

Bu hâl bırakın sokaktaki vatandaşları yandaşları bile çileden çıkarmaya yetiyor ve haberi verirken, “Sormazlar mı devlet ne yapıyordu” diye başlıklar atıyorlar.

Evet, ülke böyle yönetiliyor daha doğrusu böyle yönetilemiyor.

En yetkili isim bile yaşanan kaçma olayından dolayı üzerine hiç sorumluluk almadan sadece olayı teyit etmekle yetiniyor.

Bu kaçma olayının yaklaşık iki yıl sürdüğü ifade ediliyor.

Yani ortalama günde 8 kişi Edirne’den Yunanistan’a kaçıyor ve buna mani olması gerekenler sadece olayı teyit etmekle yetiniyorlar.

İtiraf niteliğindeki bu açıklamanın mutlaka siyasi bir karşılığı olmalıdır ve kaçmaların önüne geçemeyenler koltuklarını bırakmalıdır.İktidarı FETÖ eylemleri karşısında hep acz içinde görmekten bıktık usandık.

Adamlar devleti ele geçirirken seyirci kaldıkları gibi Edirne’den Yunanistan’a tüyerken de aynı şekilde seyirci kalmışlar demek ki!

Suçluları yakalamak durumunda olanlar bile kaç kişinin ellerini kollarını sallayarak kaçtığını açıklıyor! Sahi bu nasıl açıklama?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.