Reklamı Kapat

Kim suçlu?

Seçimlerde AKP’ye oy vererek gösterilen adayların seçilmesine katkıda bulunanlar şimdi verdikleri oylardan dolayı bin pişmanlar!

Seçilmesine katkıda bulundukları belediye başkanına dertlerini anlatmak için bir araya gelenler belediye başkanından “şov yapıyorsunuz” diye fırça yiyince isyanları oynuyorlar.

Ve tarihi bir gerçeği şöyle dile getiriyorlar:

Suç sizde değil, oy verdiğimiz için bizde!

Evet, yıllardır iktidar koltuklarında oturan AKP’liler artık kendilerini o makamlara getirenlere farklı bir gözle bakıyorlar.

Onlardan gelecek talepleri karşılama yerine kendilerine kayıtsız şartsız itaat edilmesini bekliyorlar.

Samsun’un Terme ilçesi sakinleri yağmur yüzünden çamur deryasına dönen yollarının yapılması için belediye binasının önünde toplanmışlar.

AKP’li belediye başkanı toplananların yanında basın mensuplarını da görünce “Buraya basını alıp gelmişsiniz, şov yapmayın, burada kimseye şov yaptırmam” diyerek karşı çıkmış.Belediye başkanının bu tavrı karşısında yollarının yapılmasını isteyenler de şov yapmadıklarını, yolların çamurdan geçilmediğini ve evlerini su bastığını söylemişler.

“Sizi biz başkan yaptık ama suç sizde değil, oy verdiğimiz için bizde” diyerek tepkilerini göstermişler.

Yanlış aday tercih edilince elbette ortaya böyle “istenmeyen” sonuçlar çıkıyor.

Seçim öncesinde Terme’de iki aday vardı.

İkisinin de adı Ali’ydi!

İkisi de avukattı!

İkisi de imam hatip kökenliydi.

Biri AKP’nin adayı idi, diğeri ise Saadet Partisi’nin!

Seçmen o dönemde tercihini AKP adayından yana yaparsa ilçe sorunlarının daha rahat çözüleceğini düşündüğünden AKP’li aday seçimi kazanan isim oldu.

Ama şimdi kendisini seçenler yaptıkları bu hatalı tercihten dolayı bin pişmanlar.

Seçim öncesinde yüzlerine gülen, sorunların halledileceği yolunda vaatlerde bulunan kişi şimdi kendilerini “şov yapmakla” suçlayınca suçun kendilerinde olduğunu itiraf ediyorlar.

Böylelikle de “Kim suçlu?” sorusunun cevabını bulmuş oluyor.

Suçun en büyüğü elbette “parlak laflara” aldanarak “yanlış tercihler” yapanlarda!Dün yanlış tercihlerde bulunanlar bugün pişmanları oynuyorlar!

Yedikleri fırçanın hesabını soracak birilerini arıyorlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.