Nereden biliyorsunuz?

Binali Yıldırım taraftarları daha doğrusu iktidar sözcüleri siyasi rakipleri Ekrem İmamoğlu’nun mitinglerine çevre illerden adam taşındığını iddia ediyorlar.

Medyada yer alan kalabalık alan fotoğraflarının da fotoshoplarla elde edildiğini ileri sürüyorlar.

Binali Yıldırım taraftarlarına daha doğrusu iktidar sözcülerine, “Nereden biliyorsunuz” diye sormak istiyoruz. Bu sorumuza, “Efendim devletin güvenlik güçleri kontrolümüzde ülkede uçan kuştan haberimiz olur” diye bir cevap verebilirler.

Yani bu konuda güvenlik güçlerinin kendilerini bilgilendirdiğini söyleyebilirler! Biz onlardan gelecek cevabı beklemeden size bir fıkra anlatmak istiyoruz: Görme engelli iki vatandaş bir ziyafette buluşmuşlar. Davet sahibi nefis yaprak sarmalarını önlerine koymuş. Onlar da büyük bir iştah ile yemeye başlamışlar.Derken biri diğerini, “Sarmaları tek tek ye, ikişer ikişer ağzına atma” diye uyarmış. Uyarılan görme engelli vatandaş beraber yemek yediği arkadaşının da kendisi gibi görme engelli biri olduğunu bildiğinden, “İkişer ikişer yediğimi nereden biliyorsun?” diye sormuş. Kendisini uyaran tarihi cevabını yapıştırmış:

“Ben öyle yapıyorum da!”

Kıssadan hisse, herkes payına düşeni alabilir. Siyasi Partilerin düzenledikleri mitinglere çevre illerden insan taşıdıkları yıllardır bilinen bir gerçektir.

Şayet o ilde teşkilat biraz zayıfsa, vatandaşları derleyip toparlayıp miting alanlarına getirmekte yetersiz kalıyorsa hemen çevre iller devreye sokulur.

Bunu yapmayan var mıdır, bilemiyoruz. Herhalde fotoshoplarla miting alanlarının olduğundan çok daha kalabalık gösterildiğini de bilmeyen yoktur. Yani Binali Yıldırım taraftarlarının daha doğrusu iktidar sözcülerinin siyasi rakipleri Ekrem İmamoğlu’nun mitingleri ile ilgili olarak ileri sürdükleri tezler oldukça bayat tezlerdir. Her partinin yani kendilerinin de yaptığı bir şey sanki sadece siyasi rakipleri tarafından yapılıyormuş gibi takdim etmeleri gerçekleri değiştirmiyor ki! Yani bu iddia kimsenin yabancısı olduğu bir iddia değil.İktidar partisini destekleyen vatandaşlar da kim bilir kaç kez çevre illerdeki mitinglere gitmişler ya da götürülmüşlerdir. Böyle olunca da ortaya atılan iddianın bir değeri kalıyor mu?

Son günlerde Anadolu’yu İstanbul’a taşıyıp eş ve dostlarını kendi adaylarına oy vermeleri konusunda uyarmalarını isteyenler kimdi acaba?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.