Reklamı Kapat

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gözler vize sınavı sonuçlarını 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklayan Anadolu Üniversitesi’ne çevrildi. AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak ve sonuçlar nereden öğrenilebilecek?

AÖF final sınavı sonuçları için Anadolu Üniversitesi’nden gelecek resmi açıklama beklenmeye başlandı. Vize sınavı sonuçlarını 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklayan kurumun final sınavı sonuçlarını duyurmasına da saatler kaldı. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak ve sonuçlar nereden öğrenilebilecek?

AÖF sonucu Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi final sınavına katılan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde soruları ve cevapları açıklanan sınavda öğrenciler yaptıkları cevapları kontrol edebilmiş ve resmi olmayan sonuçlara ulaşabilmişti. Peki, AÖF final sınavı sonucu hangi tarihte duyurulacak?

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesinin (AÖF) güz dönemi final sınavlarının sonuçlarının kısa sürede açıklanacağı bildirildi. Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekan Vekili Prof. Dr. Selim Başar, yaptığı yazılı açıklamada, 1 milyon 52 bin aktif öğrencisi bulunan Açıköğretim Sistemi'nin 2020 yılı itibarıyla dijitalleşme ve uluslararasılaşma noktasında önemli adımlar atacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmese de sonuçlar normal şartlarda iki haftalık sürecin içerisinde duyurulmuş oluyor. Bu tarih aralığı göz önüne alındığında sonuçların 31 Ocak 2020 Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor.

AÖF'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ise konuya ilişkin açıklamada bulundu. Anadolu Üniversitesi, AÖF Güz Dönemi final sonuçlarını bu hafta açıklayacaklarını duyurdu. Adayların resmi hesapları takip etmesini tavsiye etti.

SONUÇLAR NEREDE OLACAK?

Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçlarının eKampüs sistemi üzerinden, mobil uygulamadan ve anadolu.edu.tr adresinden erişime açılması bekleniyor.

AÖF sınav sonuçları için heyecan başladı. AÖF Güz Dönemi final sınavlarından toplam 4 gün geçti. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ise konuya ilişkin açıklamada bulundu. Anadolu Üniversitesi, AÖF Güz Dönemi final sonuçlarını bu hafta açıklayacaklarını duyurdu. Adayların resmi hesapları takip etmesini tavsiye etti.

Sınav Sonuç İtirazı

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Mazeret Sınavı

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.

Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ

Bahar dönemi AÖF ara sınavları 18 - 19 Nisan 2020 tarihlerinde uygulanacak.

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları ise 13 - 14 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak.

AÖF 2020 YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN?

2020 AÖF Yaz Okulu Sınavı 22 - 23 Ağustos 2020 tarihlerinde uygulanacak.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN - TIKLAYINIZ

23 Ocak 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.