Reklamı Kapat

“Gençleri deizmin pençesinden kurtaralım”

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Bir kurtuluş savaşı hali içine girdik. Bu gençlerimizi kurtarmanın savaşını vermemiz lazım." dedi.

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Bir kurtuluş savaşı hali içine girdik. Bu gençlerimizi kurtarmanın savaşını vermemiz lazım. Ecdadımızın emaneti olan bu vatanı geleceğe taşıyacak nesillerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuz var” dedi.

Türkiye’nin Avrupa’da 28, dünyada ise 140 ülkenin nüfusundan fazla genç nüfusa sahip olduğunu belirten Turhan, gençlerin deist olmaya başladığını aktararak; “Son 2-3 yıldır çokça bu terimi duymaya başladık. İnancından uzaklaşıyor çocuklar. Aile değerlerinden uzaklaşmaya başladıkça çocuklar da ailelerden uzaklaştı” şeklinde konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan ve Başkanlık Divanı’ndan bir grupla birlikte Çorum ve Samsun ilinde sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

Çorum’daki kahvaltılı programda STK temsilcileriyle bir araya gelen Turhan, gençlerin birçok konuda sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek, “Bir kurtuluş savaşı hali içine girdik. Bu gençlerimizi kurtarmanın savaşını vermemiz lazım. Ecdadımızın emaneti olan bu vatanı geleceğe taşıyacak nesillerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak gibi bir sorululuğumuzvar. O açıdan birlikte bir şeyler yapmamız lazım. Aksi takdirde tarihinden, dininden ve değerlerinden uzaklaşan bir nesille karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

GENÇLER DEİZME YÖNELMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin Avrupa’da 28, dünyada ise 140 ülkenin nüfusundan fazla genç nüfusa sahip olduğunu belirten Turhan, gençlerin deist olmaya başladığını aktararak; “Son 2-3 yıldır çokça bu terimi duymaya başladık. Deist, Allah’ı, peygamberi kabul ediyor ama benim hayatıma karışamaz diyor. Bu ne kadar tehlikeli bir cümle. İnancından uzaklaşıyor çocuklar. Peki, neden kaynaklanıyor bu? Sanki gençlik kendisi bir problemmiş gibi yansıtılıyor ama büyüklerden kaynaklanan sıkıntılardan dolayı bu çocuklar bu hale geliyor. Genç kimi örnek alıyor, anne-babasını örnek alıyor. Evladım şunu yapma diyen anne-baba o davranışı yapmaya başladı. Birçok yanlışa ebeveynler bulaşmaya başladı.  Aile değerlerinden uzaklaşmaya başladıkça çocuklar da uzaklaştı” şeklinde konuştu.

TEKNOLOJİ GENÇLERİ AİLELERİNDEN VE TOPLUMDAN KOPARTIYOR

Programlarının bir sonraki durağı olan Samsun’da da STK temsilcileri ile bir araya gelen Turhan, teknolojinin gençler üzerindeki etkisine dikkat çekerek, “Hem Türkiye’de, hem de dünyada; Müslüman gençlerin ifsadına yönelik çok büyük çalışmaların yürütüldüğünü duyuyoruz. Hele ki teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren televizyon, telefon ve bilgisayar gibi aletler yüzünden evlatlarımız bizlerden uzaklaşmaya başladı. Oyunlar çocuklarımızı tarumar ediyor. Geçtiğimiz yıl Siyonist yapıların organizasyonunda internet üzerinden oynatılan oyunlardan bir oyun, Türkiye´de 2 hafta gibi kısa sürede tam 40 milyon kullanıcıya ulaşarak, 80 milyon nüfusun yarısını etkisi altına aldı” ifadelerini kullandı.

BİR AİLE İNTİHAR EDİYOR AMA KOMŞUSUNUN HABERİ YOK

Türkiye’de geçtiğimiz ay Türkiye’de ‘Neler oluyor?’ dedirtecek 3 tane hadise yaşandığını dile getiren Turhan, Türkiye’de apartman kültürü ile artık insanların birbirlerinden habersiz yaşadığını ifade ederek; “Türkiye’de son dönemde aile intiharları yaşamaya başladık. 4 tane kız kardeş toplu şekilde intihar etti. Antalya’da bir anne, bir baba ve bir çocuk siyanür içerek yaşamlarına son verdi. Bu vakalar olunca sosyal medya açısından, STK’lar ve siyasilerin değerlendirmesi ile birçok konu ön plana çıkmaya başladı. Ekonomik olarak işsizlik meselesi gündeme geldi. İnsan olarak baktığımızda hepimizin muhasebe etmesi gereken hususlar var. 25 daireli apartmanlarda yaşıyoruz. Apartman kültürünün yaygınlaşması ile birlikte insanlar birbirinden habersiz hale geldi. Bir apartmanın içerisinde bir aile intihar ediyor ama komşusu neden intihar ettiğini bilemiyor” şeklinde konuştu.

22 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.