Reklamı Kapat

“Her şey iyiye gidiyor” denilen ülkemizde 4,5 milyon işsiz var

Saadet Partisi’nin il ve ilçe olağan kongreleri düzenlenmeye devam ediyor. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Edirne, İstanbul Beşiktaş ve Sultangazi kongrelerine katıldı.

Saadet Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarında olağan kongre heyecanı devam ediyor. Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresi’nde, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran güven tazelerken, Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’nde de Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Muhammed Gazi Kılıç yeniden başkan seçildi. Olağan kongre için Edirne’ye giden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Beşiktaş’ta gerçekleştirilen kongreye ise telekonferansla katıldı.

“MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİN OMZUNDA BÜYÜK BİR YÜK VAR”

Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresi’ne telekonferans ile katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Zor dönemleri, inançlı, fedakârlık yapan ve görevlerini esaslı bir şekilde yerine getiren insanlarla atlatabiliriz. Ben buna inanıyorum. Onun için Milli Görüşçülerin omuzlarında büyük bir yük ve meşguliyet var. Göreve gelecek kardeşlerimizin bu şuurla çalışacaklarını ümit ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bizler büyük fedakârlıklar yapmak zorundayız” diye konuştu.

EKONOMİK PROBLEMLER ZİRVEYE ÇIKTI

Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’nde de katılımcılara hitap eden Temel Karamollaoğlu, “Ekonomik problemlerin zirveye çıktığı, dış politikada bir kargaşanın olduğu bir ortamdayız. Böyle bir durumda kardeşlik ortamını sağlaması gerekenler, kendi taraftarları sayesinde bir gerginlik ortamını oluşturmaktan medet umuyor. Dünyanın birçok yerinde karışıklık var, Amerika, İran, Libya, Sudan, Tunus gibi nereye gitsek bir feryat ve gözyaşıyla karşılaşıyoruz. Ülkemizde her şey iyiye gidiyor dense de 4,5 milyon işsiz varken iyi giden şeyleri anlamakta zorluk çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

MEMLEKETİMİZDE BİRÇOK MAĞDUR VAR

Türkiye’deki eşitsizliklere değinen Temel Karamollaoğlu, “Tok açın halinden anlamaz. İktidarda bulunanlar, iktidarla birlikte köşe başlarını işgal edip kendi menfaatleri için çalışanlar, sıkıntı çeken ve mahrumiyet yaşayan insanların halini bir türlü anlamıyorlar. Bizim gibi ülkelerde ayağa kalkmamız temel ilkelerin kabul görmesiyle mümkün. Memleketimizde birçok mağdur var. Adaletin tesis edildiğini söylüyorlar ama bu ülkede KHK’larla mağdur edilen yüz binlerce insan var. Zaten KHK’larla hareket eden bir ülkede adaletin tesis edildiğini de söylemek mümkün olmaz” şeklinde konuştu.

“BİZİM EKONOMİK MODELİMİZ DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOK”

Temel Karamollaoğlu, “Bizin ekonomik modelimiz dünyanın hiçbir yerinde yok. Çalışanın sırtına vuracaksın, açı kendine mahkûm haline getireceksin. Üretim artık yok, borç bile bulunamıyor. Bütçede en büyük kalem faize gidiyor. Faiz nereye gidiyor, borç aldıklarımıza. Borçlarımızı ödemek için iktidar aldığı vergilerle yetinemiyor ve yeni borçlar alıyorlar. Bu ekonomiyi böyle devam ettirmeleri mümkün değil. Bugün bizim ülkemizde eğitim sistemimiz de perişan durumda. 16-17 senedir iktidarda bulunan bir parti, 6-7 tane milli eğitim bakanını değiştirip halen eğitimi rayına oturtamadıysa bu saatten sonra da mümkün olmaz” diyerek, eğitim sisteminde ve ekonomideki sorunlara işaret etti.

BİZİ YANILMIŞIZ, ALDATILMIŞIZ, KANDIRILMIŞIZ DİYE YÖNETİYORLAR

Saadet Partisi Beşiktaş 6’ncı Olağan Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Türkiye’nin en büyük problemi maalesef, 17 ila 18 yıllık dönemde Türkiye’nin kritik noktalarında bütün sorunları ve alanları, yanıldık, aldatıldık, yanılmışız diyerek, geçiştirilme durumda kalan bir iktidarla yönetilmek durumunda kalmıştır” dedi.

“HÂKİM OLAN BİR DOĞRUNUN PEŞİNDEYİZ”

Beşiktaş kongresinde partililere seslenen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ise, “Biz Saadet Partisi ve Millî Görüş hareketi olarak, dünya kurulduğu günden beri yeryüzünde hâkim olan bir doğrunun peşindeyiz. O da “insanların en hayırlısı, insanlara hayırlı olandır” şuuruyla bütün insanlığa faydalı olan çalışmaları yapıyoruz. Dolayısıyla insanlarımızın yaşatılması lazım. İnsan yaşasın ki, o insanların oluşturduğu devlet de yaşasın. Bizim anlayışımızda bir insanın ne dini ne de meşrebi sorulmaz. Biz zalimin karşısında, mazlumun daima yanında oluruz” diye konuştu.

20 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.