Ekrem İmamoğlu’ndan Büyük Çamlıca Camii ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mayıs ayında resmi olarak ibadete açılan Büyük Çamlıca Camii’nde incelemelerde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Çamlıca Cami ve Eğitim Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk ile Cuma namazı öncesinde bir araya geldi.

Külünk, “Başarılı bir seçim geçirdiniz. Ülkemiz insanına hizmet ediyorsunuz. Allah kolaylık versin. İşiniz zor. 15 milyonluk bir şehir…” diyerek İmamoğlu'na tebriklerini iletti. Külünk, İmamoğlu'na Büyük Çamlıca Camii ile ilgili teknik bilgiler verdi. Külünk, “Burası tamamen bir kültür kompleksi. Burada yapmış olduğumuz işlerden gelecek olan profesyonel gelirle burayı yaşatma şansımız sıfır. Bu nedenledir ki, İBB'nin zamanında almış olduğu ve sizin de devam ettirdiğiniz güvenlik ve temizlik, en çok ihtiyaç duyduğumuz insan sayısının olduğu iş kolu. Güvenliğimizde 40 kişi, temizliğimizde de 35 kişi var. Buradaki yapının büyüklüğünden kaynaklanan, bu rakamların minimum 1'e katlanması ihtiyacı var. İkinci olarak, çevremizde 200 dönüm civarında bir peyzaj düzenleme çalışması yaptı İBB, tünelle beraber. Çevre düzenlemesi noktasında da eleman ihtiyacımız var” dedi.

“BURANIN BÜTÇESİ, 40'A YAKIN TARİHİ CAMİNİN BÜTÇESİ KADAR”

İmamoğlu da İBB'nin ve farklı kurumların bazı harcamaları üstlenebileceğini belirterek, “Tamam, belediye bir bölümünü üstlenebilir, diğeri bir bölümünü üstlenebilir ama… Mesela benim önüme geldiğinde hatırlıyorum; 40'a yakın tarihi caminin bütçesi kadar sadece buranın bütçesi var. Böyle bir yapının sanki bağımsız bir sürece ihtiyacı var. Aklıma ilk gelen; ‘Bu düşünülmemiş mi acaba?' Burada neticede sayın Cumhurbaşkanı devrede. İBB, bir yerde elini koysun, öbürü koysun ama sanki sürdürülebilir bir tasarıma muhtaç burası. Sayın Cumhurbaşkanı, buna dönük sizin üreteceğiniz bir fikre katkı sunabilir diye düşünüyorum. Bu kompleksin kendi ayakları üzerinde durur hale gelmesini sağlamak lazım. Ben, detaylarını bilmediğim için sadece genel bir tarif yapıyorum” dedi.

25 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.