Saadet Partisi kongreye gidiyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, 3 Kasım'da gerçekleştirecekleri 7. Olağan kongre için basına açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, 3 Kasım 2019 tarihinde saat 10'da gerçekleştirecekleri 7. Olağan kongrenin lansman topğlantısında konuştu.

Kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan Yazıcı, "6. Olağan Kongrenin ardından yaklaşık 3 yıl geçti. Bu süre zarfında; bir referandum, 1 Genel Seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı Seçimi, 1 Mahalli İdareler Seçimi ve ek olarak da yenilenen İstanbul Seçimleri olmak üzere 5 seçimi geçirmiş olduk. Türkiye’nin yakın dönem siyasi anlamda yaşadığı süreç hem iç politikada hem de dış politikada büyük çıkmazları beraberinde getirdi. Türkiye yönetimsel açıdan kötü günler yaşamakta; siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır.Ülkemizin geldiği son noktada küresel güçlerin hesaplaşması arasında sıkışan bir dış politikanın kaçınılmaz sonucu olarak Barış Pınarı Harekâtına başlanılmıştır. Bu harekâtın ülkemiz açısından hem sahada hem de masada en iyi şekilde sonuçlanmasını temenni ediyoruz." İfadesini kullandı.

Yazıcının konuşmasındaki satır başları ise şöyle:


*Böyle bir siyasi ortamda Saadet partimiz 7. Olağan Kongresini 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirecektir. Partimiz kongresiyle birlikte genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine “en hazır” parti olma yolunda çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.


*50 yıllık siyasal yürüyüşümüzün bütün kodlarını içinde barındıran, geleceğin ihtiyaçlarına hitap edecek, toplumsal olarak tüm kesimlerin sorunlarına çözümler üretme noktasında iddialı bir çalışma programı ve içerik konsepti ile kamuoyunun karşısına çıkacağız.

*Bütün bunlarla beraber, Genel başkanımızın “Türkiye’nin geleceği” baslığı ile gerçekleştirdiği lider ziyaretleri de geleceğe dair samimi bir uğraştır. Herkesle ve herkesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket biziz.


*Bugün ki gündemlerin ötesinde milletimizin beklentisi; Türkiye’nin geleceğinin daha iyi olmasıdır.
Gelecek, hepimizin geleceğidir.


*Nimeti kendisine, külfeti de milletin sırtına yükleyen zihniyetler geleceği inşa edemezler. Paylaşımın adil gerçekleşmesini beceremeyenlerin geleceğe dair umut vaat edemezler.

17 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.