Gökçen Göksal: EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli, hakları iade edilmelidir

Gazeteci Gökçen Göksal, Tv5'te katıldığı programda "EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli" ifadesini kullandı.

EYT'lileri sorunlarını her fırsatta dile getiren Millî Gazete Gündem Editörü Gökçen Göksal, TV5'te katıldığı "Buluşma Noktası" programında Meclis'te yeni yasama yılının başlaması ile emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Devletin vatandaşıyla iyi geçinmesini gerektiğini hatırlatan Göksal, "EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli" dedi.

"EYT konusunda bir hak gasbı var ve bu gasb insan değerleriyle bağdaşmıyor. Bu EYT sorununun ivedilikle çözüme kavuşması gerekiyor ve bu iş için adım atılması gerekiyor." açıklamasında bulunan Göksal şöyle konuştu:

"Ama bakıyorsunuz EYT konusunda hep farklı şeyler söyleniyor ve bu iş öteleniyor. EYT'li insanların mağduriyetigiderilmiyor. Mağduriyet giderilirken de kaşıkla verilip kepçeyle alınmamalıdır. Bu konuda kıssas bellidir, 99 yılı öncesi insanların hakları teslim edilmelidir.


EYT’lilerin mağduriyetleri giderilmeli, hakları iade edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti buna tenezzül etmemelidir; vatandaşın hakkını vermeli; vatandaşıyla iyi geçinmelidir."

03 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.