Reklamı Kapat

İhsan Şenocak'tan tartışılacak çıkış: Çin malı ürün kullanmak veya satmak caiz değildir

Dr. İhsan Şenocak Hoca, Çin güçlerinin Doğu Türkistanlı Müslümanlara yönelik zulmüne ilişkin açıklamada bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Dr. İhsan Şenocak Hoca, sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulundu.

Zalim Çin güçlerinin Doğu Türkistanlı Müslümanlara yönelik işkencelerini içeren bir videoyu paylaşan Şenocak, "Çin, sessiz sedasız İslam'ın bin küsür yıllık cephesi Türkistan'ı zulüm mahşerine çevirdi. Erkekler ya mezarda ya zindanda." ifadelerini kullandı.

Çin güçlerinin Doğu Türkistanlı Müslümanlara yönelik zulmüne ilişkin paylaşımda bulunan İhsan Şenocak, Mümtehine Süresinin 9. ayetine göre Çin malları almanın ya da satmanın caiz olmadığını söyledi. şenocak, konuya ilişkin olarak, "Müslüman iş adamları alternatif ürünler imal etmek için seferber olmalıdır" dedi.

Dr. İhsan Şenocak Hoca'nın paylaşımı şu şekilde:

Çin,sessiz sedasız İslamın bin küsür yıllık cephesi TÜRKİSTANı zulüm mahşerine çevirdi.Erkekler ya mezarda ya zindanda.Mümtehine Süresinin 9. ayetine göre Çin malları almak ya da satmak caiz değildir.Müslüman iş adamları alternatif ürünler imal etmek için seferber olmalıdır.UYAN!

Şenocak'ın bu fetvası akıllara Türkiye'nin, Çin, Amerika, İsrail ve Rusya ile olan ekonomik ilişkilerinin askıya alınması gerekmiyor mu sorusunu getirdi.

24 Eylül 2019 - İslam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.