Reklamı Kapat

MÜMDER Burs Başvuruları Başladı

Yıllık planlama toplantısı bugün gerçekleştirilen MÜMDER tarafından, her yıl üniversite öğrencilerine yönelik burs desteği için başvuruların başladığı açıklandı.

Haber albümü için resme tıklayın

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte üniversite öğrencilerinin burs arayışları da yoğunlaştı. Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği (MÜMDER) de üniversitede okuyan ya da yeni kazanan öğrenciler için burs başvurularının başladığını duyurdu.

MÜMDER tarafından sağlanan burs desteği için Marmara Üniversitesi öğrencileri başvurabiliyor. Derneğin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen başvurular 30 Eylül tarihinde sona erecek.

Marmara Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere maddi ve manevi destek sağlamayı amaçlayan MÜMDER, her yıl onlarca öğrenciye burs desteği sağlarken öğrencilerin mesleki gelişimleri için de çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Üniversite eğitimini destekleyici faaliyetler düzenleyen MÜMDER, kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler için farklı alan ve konularda önemli imkanlar sağlıyor.

YENİ SEZONA HAZIRLIK

2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamlayan MÜMDER Yönetim Kurulu, sezon boyunca yapılması öngörülen faaliyetleri masaya yatırmak üzere planlama toplantısı gerçekleştirdi. Fatih Camii avlusunda bulunan Sahn-ı Seman Medreseleri’nde gerçekleştirilen toplantıda derneğin yapmayı planladığı faaliyetler ele alındı.

MÜMDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Genç başkanlığında gerçekleşen toplantıda her birim önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Sürdürülmekte olan veya yapılması planlanan çeşitli proje ve çalışmaların ele alındığı toplantı ile MÜMDER, eğitim yılı için tüm hazırlıklarını tamamlamış oldu.

MÜMDER, eğitim-öğretim yılı boyunca burs desteği, eğitim çalışmaları, seminerler, geziler, okuma grupları, mesleki gelişim için destek çalışmaları, konferanslar ve benzeri birçok faaliyete imza atıyor. Derneğin çalışmaları web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilirken Marmara Üniversitesi mezunları ve öğrencileri derneğe üye olarak çeşitli çalışmalarda aktif olarak görev alabiliyor.

22 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.