46 milyarlık batığa uzmanlardan uyarı geldi

BDDK'nın açıkladığı 46 milyar liralık batık kredi hakkında ekonominin önemli isim açıklama yaptı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankacılık sektöründe takip hesaplarına aktarılması gereken, ağırlıklı olarak inşaat ve enerji sektörlerine kullandırılmış, toplam 46 milyar TL büyüklüğünde kredinin tespit edildiğini ve ilgili bankalara 2019 yıl sonuna kadar söz konusu krediler için gerekli sınıflama değişikliklerinin yapılması ve beklenen kredi zarar karşılıklarının ayrılması konusunda bildirimde bulunulduğunu bildirdi. Ekonominin önemli isimleri de konu hakkında sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

“DİKKAT EDİN BU DAHA BAŞLANGIÇ OLMASIN”
Merkez Bankası eski Başkanı ve İYİ Paerti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Bu batık bir gecede oluşmadığına göre bu güne kadar neden saklandı? diye sordu. Yılmaz, “Hani YEP’te sözü verilen stres testi uygulanmıştı da bir sorun olmadığı ortaya çıkmıştı. Dikkat edin bu daha bir başlangıç olmasın!” ifadelerine yer verdi.

18 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.