Reklamı Kapat

Memur-Sen'e bağlı memurlar iş bıraktı

Hükümet kanadından yeni teklif gelmemesi ve yaşanan maaş zammı tartışması sonrası Memur-Sen eyleme gitti. Memur-Sen'e bağlı memurlar saat 15.00'da Ankara'da iş bıraktı.

Video için play'e tıklayın

Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet kanadından gelen düşük zam teklifi Memur-Sen tarafından kabul görmedi. Rakamın güncellenmesini isteyen ve 2020-2021 yılları için toplamda yüzde 20'lik zam bekleyen Memur-Sen, bugün saat 15'te iş bıraktı. Ayrıca Ankara'da Memur-Sen'e bağlı memurlar iş bırakma eyleminden sonra saat 17.00'da Çalışma Bakanlığı önüne boş cüzdan atacak.

MEMUR-SEN'İN ZAM TEKLİFİ

Memur-Sen, toplu sözleşme görüşmeleri öncesi yaptığı açıklamada taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl %8+7, ikinci yıl %6+6 zam ve 1. yıl %3, 2. yıl %2 refah payı talep etmişti.

Son olarak Ali Yalçın, devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde 2020 ve 2021 için toplamda yüzde 20'lik bir zam teklifinin hükümet kanadından gelmediği sürece imza atılmayacağını söyledi.

20 Ağustos 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.