Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Nasıl olur da kendi ülkesinin toprağına galoşla basar!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir traktörün önünde çektirdiği galoşlu tarla fotoğrafını eleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Rize Fındıklı’da çiftçilerle buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir traktörün önünde çektirdiği galoşlu tarla fotoğrafını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, ‘Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz’ dedi.Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Belediye başkanımız kapıya 7 ilke asmış. 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar.

Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum hiçbir endişeniz olmasın.


KİBRİN FOTOĞRAFINI GÖSTERMEK İSTİYORUM
Daha sonra Erdoğan’ın toprağa galoşla bastığı fotoğrafı gösteren Kılıçdaroğlu, “Toprak temizliktir. Bir siyasetçi nasıl olur da kendi ülkesinin toprağına galoşla basar. AKP’li kardeşlerime soruyorum, siz erdemden, toprağınızdan uzak durmayın. Ayakkabım toz olur, giydiğim pahalı elbise toz olur diye galoş giyenlere izin vermeyin!

Gündemimiz Suriye. Kim sardı bu belayı başımıza gideceklerdi namaz kılacaklardı Emevi camisinde. Onlar gidecekti, 3 buçuk milyon Suriyeli geldi. Bu yanlış politikaların ürünü.Çay ve fındık Karadeniz’in stratejik ürünleri. Elbette çayda da taban fiyatı olmalı. Destek verilmeli.

Atatürk Parkı… Atatürk 82 milyonun ortak paydasıdır. Hiç kimse Atatürk’ün adını ne gönlümüzden, ne Türkiye’den ne de dünyadan asla kaldıramaz!”

02 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.