Meclis'te mesaiden çok tatil yapıldı

TBBM'de vekiller 1 Ocak'tan bu yana geçen 200 günde sadece 64 gün çalıştı. Vekiller, Meclis'in tatile girmesiyle 74 gün tatil yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) mesaiden çok tatil yaptı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri'nin ardından yemin töreniyle açılan Meclis, Temmuz ayındaki kısa süreli mesainin ardından 1 Ekim'e kadar tatile girdi.

Meclis'te Suriye, Irak tezkeresi görüşülürken Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geöiş için Meclis İçtüzüğü değiştirildi. Bu düzenlemenin ardından çalışmalara tekrar ara verilirken Aralık ayında yeni yılın bütçe görüşmeleri yapıldıktan hemen sonra da tatile girildi. Meclis çalışmaları 2019 yılında da aksadı. 24 Şubat'a kadar iki kez ara veren TBMM, 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle yeniden tatile girdi. 1 Ocak 2019'tan bu yana geçen 200 günde sadece 64 gün çalışan vekiller, bir yıl içinde ise yalnızca 5 ay mesai yaptı. Vekiller, Meclis'in tatile girmesiyle 74 gün tatil yapılacak.

21 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.